WObit – Czujnik drzwiowy ADS-S

    WObit wprowadza do sprzedaży nowy czujnik drzwiowy z kontrolerem firmy Autonics. Czujnik przezierny na odległość do 10 m wykrywa przechodzącą osobę i steruje otwieraniem drzwi rozsuwanych. W komplecie jest czujnik odbiorczy i nadajnik, każdy z 10 metrowym kablem ekranowanym i kontroler opracowujący sygnał z czujnika i sterujący zamykaniem i otwieraniem drzwi. Nowej generacji kontroler jest łatwy w użyciu i ma funkcje nauczania. Kontroler mieści się w plastikowej obudowie o wymiarach 77x44x30mm i zawiera wszystkie zaciski do szybkiego podłączania przewodów czujników, zasilania i przewodów sterujących otwieraniem drzwi. Dla powiększenia możliwości kontroler może zostać wyposażony w drugi zestaw czujników. Wyjściem sterującym jest zestyk przełączny przekaźnika małej mocy (50VDC, 0,3A dla rezystancyjnego obciążenia). Czas zadziałania styku przekaźnika od momentu przecięcia wiązki światła czujnika wynosi 50 msek, a czas podtrzymania przekaźnika 0,5 sekundy. Kontroler zasilany jest napięciem stałym od 12 do 24 V, pobierając maks. 50 mA prądu.

    Ze względu na małe wymiary czujników (średnica korpusu czujnika wynosi 11mm, a długość 15mm) i kontrolera możliwy jest bezproblemowy montaż w trudno dostępnych miejscach. Cena kontrolera wraz z jednym zestawem czujników i kablami po 10 m każdy wynosi tylko 250 zł netto.

    WObit oferuje jednocześnie silniki prądu stałego idealne do otwierania drzwi wind, rozsuwanych drzwi balkonowych, drzwi w przejściach szpitalnych itd.

    www.czujniki.pl

    www.silniki.com