KSB Pompy i Armatura – Pompy wysokociśnieniowetyposzeregu Movitec

    Nowa wysokociśnieniowa pompa Movitec z zainstalowanym nowym systemem sterującym „PumpDrive”

    Jednym z kolejnych ważnych produktów, jakie przedstawia producent pomp i armatury KSB, są nowe pompy wysokociśnieniowe typoszeregu Movitec. Są one efektem rozwoju technicznego wypróbowanego od lat typoszeregu Movichrom. Typoszereg ma dziewięć różnych wykonań hydraulicznych. Wszystkie części, mające kontakt z medium, wykonane są ze stali szlachetnej (1.4301 lub 1.4004). Dzięki temu pompy mają uniwersalne zastosowanie  i nadają się zarówno do wykorzystania w gospodarce komunalnej, jak i dla przemysłu, energetyki i zastosowań  w budownictwie. 

    Pompy te zapewniają wysokie bezpieczeństwo pracy, ponieważ na płaszczu zewnętrznym nie ma żadnych szczelin między stopniami pompy. Dwa komorowe O-ringi zapobiegają pojawieniu się przecieków z korpusu  w razie wystąpienia silnych wahań temperatury. Pompy pracują bardzo cicho, ponieważ przestrzeń pomiędzy komorami pompy a płaszczem zewnętrznym wypełniona jest wodą, co tłumi występujące szmery przepływu.

    Znormalizowana dławnica mechaniczna wg EN12756 uszczelnia wał od strony silnika. Samoczyszczące łożyska ślizgowe, wykonane z węglika wolframu lub ceramiki, utrzymują wirniki w dokładnej pozycji i zapobiegają przemieszczeniom wirników w korpusie. Połączenie wirników z wysokostopowym wałem wykonano z tzw. obróbką dwupowierzchniową. Przewodowe umiejscowienie króćca ssawnego  i tłocznego, jak również pionowa budowa agregatu ułatwiają montaż. Oprócz tego budowa pompy umożliwia poprowadzenie instalacji w sposób oszczędzający miejsce i jest niewrażliwa na zewnętrzne siły gnące i momenty obrotowe. Pompy napędzane będą silnikami elektrycznymi prądu przemiennego, dwu- lub czterobiegunowymi, chłodzonymi powietrzem, znormalizowanymi wg IEC. Jako wariant oferowane są silniki jednofazowe prądu przemiennego. Pompy, zależnie od wykonania, nadają się do tłoczenia mediów o temperaturach od -15 do +120OC oraz ciśnieniu roboczym do 40 barów.

    www.ksb.pl