Pneumat System – INFINITY – move the air power

  Firma Pneumat System poszerza swoją ofertę o kolejną nowość – instalacje sprężonego powietrza INFINITY. Dotychczas stosowane technologie budowy instalacji sprężonego powietrza mają liczne wady: instalacje stalowe korodują i są skomplikowane w montażu, instalacje z PP odkształcają się pod wpływem zmian temperatur, wymagają specjalnego sprzętu do zgrzewania oraz są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

  System INFINITY składa się z precyzyjnych rur aluminiowych oraz pełnego asortymentu szybkozłączy  i uchwytów do ich montażu. Szczególną cechą systemu INFINITY jest łatwość montażu – rurę po skróceniu na właściwy wymiar wystarczy wetknąć  w szybkozłączkę i przykręcić do ściany za pomocą szerokiej gamy uchwytów. Według obliczeń firmy dzięki szybkiemu i prostemu montażowi oszczędności na robociźnie sięgają powyżej 30%.

  Istotną cechą poprawiającą komfort użytkowania instalacji jest opatentowany rodzaj trójników – zejść do odbiorników sprężonego powietrza. 

  W systemie INFINITY w trójniku następuje oddzielenie sprężonego powietrza od kondensatu często skraplającego się w rurociągach powietrznych. Rozwiązanie to znacznie poprawia jakość sprężonego powietrza, obniżając równocześnie ryzyko uszkodzenia odbiorników pneumatycznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku lakierni, wypalarek plazmowych oraz skomplikowanych automatów pneumatycznych.

  System INFINITY składa się z rur o zakresach średnic od 25 do 63 mm. 

  www.pneumat.com.pl