KSB Pompy i Armatura sp. z o.o.- Inteligentna przetwornica częstotliwości produkcji

  Inteligentna przetwornica częstotliwości produkcji

  Firma KSB Pompy i Armatura, wiodący producent pomp i armatury, wprowadza na rynek nowy produkt, będący częścią koncepcji kompleksowej automatyki pomp wirowych. PumpDriver – to nowy inteligentny typoszereg przetwornic częstotliwości do bezstopniowej regulacji prędkości obrotowej napędów pomp wirowych.

  Dzięki zastosowaniu systemu można ustawić punkt pracy optymalnie do charakterystyki instalacji lub włączyć regulację automatyczną.

  W wielu zastosowaniach pomp wirowych możliwa jest redukcja kosztów poprzez oszczędność energii. Szczególnie dotyczy to przypadków stromej charakterystyki lub zmieniających się podczas pracy oporów hydraulicznych.

  Współpraca pompy wirowej z przetwornicą częstotliwości zakłada połączenie znajomości indywidualnego zastosowania z jego hydraulicznymi i procesowymi warunkami brzegowymi. Korzyści techniczne to obniżenie wahań ciśnienia i szmerów w instalacji oraz różnorodne możliwości kontroli i komunikacji. Ponadto wczesne rozpoznanie i odpowiednia reakcja PumpDrive’a na niedopuszczalne warunki pracy przedłużają czas eksploatacji agregatu.

  Największą różnicą między Pump – Drive’em w porównaniu z wcześniejszymi rozwiązaniami jest niezależność od producenta silników. Ponadto aktywny system chłodzenia umożliwia montaż tego samego urządzenia Pump- Drive zarówno na ścianie, jak i w rozdzielni sterującej. Można więc wyposażyć w regulację obrotów także zainstalowane, nieregulowane agregaty pompowe i to także wtedy, gdy brakuje miejsca do montażu na silniku bądź nie jest to możliwe z powodu budowy silnika lub warunków panujących w otoczeniu silnika. PumpDrive dostępny jest w 3 wersjach montażowych dla wielkości silników od 0,55 kW do 45 kW.

  www.ksb.pl