Liczniki energii elektrycznej Saia-Burgess z interfejsem Modbus

    Firma Saia-Burgess poszerzyła ofertę liczników energii elektrycznej z wyświetlaczem LCD o modele z wbudowanym interfejsem RS485 z protokołem Modbus. Zintegrowany interfejs pozwala na odczytywanie z licznika za pomocą sieci komunikacyjnej istotnych wartości pomiarowych takich jak:  wartości chwilowe mocy, napięcia i prądu, mocy czynnej, mocy biernej dla pojedynczej fazy i trzech faz, zużycia energii (całkowitej i częściowej). Za pomocą interfejsu komunikacyjnego liczniki energii Saia mogą być częściowo zerowane (podobnie jak w samochodach „licznik dzienny km”), co jest bardzo przydatną funkcją w przypadku aplikacji bilingowych np. w hostelach czy na kempingach, by zliczać nie tylko całkowitą pobieraną energię, ale także móc rozliczyć zmieniających się odbiorców.

    W portfolio producenta znajdują się także liczniki w wyjściem impulsowym oraz interfejsami S-Bus i M-Bus. Interfejsy komunikacyjne dostępne są we wszystkich modelach liczników energii Saia z wyświetlaczem LCD, zarówno jednofazowych – rodziny ALD1 (Imaks.=32 A), jak i trójfazowych – ALE3 (linia przeznaczona do pomiarów bezpośrednich, Imaks.=65 A) oraz AWD3 (do pomiarów półpośrednich, z przekładnikiem prądowym do 1500 A).

    Wszystkie typy liczników energii szwajcarskiego  producenta mają dopuszczenie do stosowania w systemach zużycia energii elektrycznej (zgodność z dyrektywą MID, plombowanie). Dzięki kompaktowej budowie (szer. 17,5 mm lub 70 mm) i montażowi na szynie DIN35 mm pozwalają na bardziej efektywną zabudowę w szafach elektrycznych. Charakteryzuje je niezawodność, stabilność oraz precyzja pomiarów, którą gwarantuje ich klasa dokładności – B według MID, klasa 1 zgodnie z IEC 62053-21.

    Wyłącznym dystrybutorem produktów Saia-Burgess w Polsce jest firma Sabur.

    www.sabur.com.pl