Łożyska kulkowe zwykłe jednorzędowe – zwiększona wydajność i niezawodność

Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne maszyn przemysłowych wskazują na rosnące zapotrzebowanie na łożyska zdolne do pracy przy większych prędkościach i w wyższych temperaturach.

W celu sprostania powyższym wymaganiom wszystkie łożyska kulkowe poprzeczne NACHI są produkowane w standardzie „Quest“. 

Aby zapewnić najwyższą jakość na świecie, opieramy się na materiałach, technologiach oraz środkach smarnych opracowanych i produkowanych przez NACHI. Synergia grupy gwarantuje niezrównaną stabilność, trwałość, cichą pracę i  korzystny wpływ na środowisko.

Uszczelki z gumy odpornej na podwyższoną temperaturę.

Guma podczas pracy w wysokich temperaturach twardnieje, pogarszając jakość uszczelnienia dzięki czemu do łożyska przedostają się zanieczyszczenia. Nowe, odporne na podwyższoną temperaturę uszczelki Nachi z kauczuku nitrylowego zapewniają szczelność w takich warunkach pracy.

Oryginalny smar NACHI o wysokiej wydajności

Dzięki modyfikacji oleju bazowego poprawiona została wydajność wysokotemperaturowa bez wpływu na niski poziomu hałasu przy zachowaniu niskiego początkowego momentu obrotowego.

Nowy  smar ma dwukrotnie większą trwałość przy temperaturze 120°C niż dotychczas stosowany.

Jest on przyjazny dla środowiska oraz zgodny z dyrektywą ELV i RoHS. Smar ten jest wolny od substancji uznanych za niebezpieczne, takich jak chrom sześciowartościowy.

Szeroki zakres wymiarów, różnorodność typów, uszczelnień (stykowe, bezstykowe) pozwalają na zastosowanie łożysk tocznych NACHI w nieograniczonych rozwiązaniach konstrukcyjnych.

W normalnych warunkach eksploatacyjnych obustronne uszczelnione łożyska kulkowe zwykłe, napełnione smarem, nie wymagają konserwacji i gwarantują bezawaryjną, długą pracę.

Łożyska tego typu umożliwiają przenoszenie obciążeń promieniowych oraz osiowych w każdym kierunku, także przy dużych prędkościach obrotowych.

NACHI produkuje łożyska kulkowe zwykłe otwarte, z uszczelnieniami stykowymi lub bezstykowymi oraz z blaszkami ochronnymi.

Zakres średnic otworu: 10 do 200 mm.

Dostępne serie wymiarowe to: 6800, 6900, 6000, 6200, 6300

Wszystkie łożyska toczne Nachi są produkowane w Japonii.

http://www.nachi.de/polish/produkty/oyska/oyska-kulkowe-zwyke.html