Magazyn ABB pod kontrolą

  itelligence rozpoczyna projekt wdrożenia gospodarki magazynowej SAP w ABB. Wdrożenie obejmie nowo zbudowany magazyn wysokiego składowania w Aleksandrowie Łódzkim. itelligence przeprowadzi kompleksowy projekt w rekordowo krótkim czasie 10 tygodni. Rozwiązanie SAP Warehouse Management zautomatyzuje i przyspieszy pracę magazynierów i pracowników produkcyjnych ABB, a także zoptymalizuje wykorzystanie powierzchni magazynowej.

  Jednym z głównych celów wdrożenia SAP Warehouse Management w nowym magazynie ABB jest automatyzacja pracy zaawansowanych technologicznie urządzeń magazynujących i transportowych oraz optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej. Dzięki temu powierzchnia magazynowa będzie wykorzystywana efektywniej, a liczba i czas przesunięć magazynowych ulegnie znacznej redukcji. Rozwiązanie SAP zarekomenduje sposób rozmieszczenia materiałów i komponentów w magazynie wysokiego składowania, biorąc pod uwagę np. ich ciężar, częstotliwość wydań na obszary produkcji oraz optymalizację ruchów magazynowych.

  Dzięki powiązaniu z terminalami RFID i systemami kodów kreskowych, ryzyko popełnienia błędu podczas wprowadzania danych będzie minimalne, a czas rejestrowania zdarzeń ulegnie znacznemu skróceniu. Pracownicy magazynu, wyposażeni w przenośne terminale odczytujące kody kreskowe, będą za ich pośrednictwem otrzymywali dokładną informację o potrzebnych do realizacji zleceń produkcyjnych lub dystrybucyjnych materiałach lub komponentach. Terminale wskażą nie tylko listę pobrań, ale i lokalizację magazynową potrzebnych elementów.

  Dodatkowo, magazynierzy otrzymają także informację o miejscu ułożenia poszczególnych elementów na konkretnych wózkach, którymi zostaną przetransportowane do strefy produkcji. Dzięki takiej organizacji, pracownicy produkcyjni na poszczególnych stanowiskach produkcyjnych otrzymają precyzyjnie przygotowane elementy w kolejności pobrań analogicznej do tej koniecznej dla przeprowadzenia procesu produkcyjnego.

  – Systemu SAP w ABB używamy już od kilkunastu lat wdrażając go sukcesywnie głównie własnymi zasobami. Tym razem postanowiliśmy jednak skorzystać z wiedzy i doświadczenia firmy itelligence. Przed wyborem systemu do zarządzania magazynem przeprowadziliśmy szczegółową analizę możliwości funkcjonalnych różnych rozwiązań. Wybraliśmy SAP Warehouse Management, ponieważ spełnia nasze wszystkie wymagania. Dodatkową korzyścią jest to, że ograniczamy w znaczny sposób ilość interfejsów i pośrednich aplikacji redukując zarówno koszty utrzymania jak i ryzyko dotyczące tego, co będzie się działo przy podnoszeniu systemu do nowszej wersji. Wybierając itelligence jako partnera wdrożeniowego, kierowaliśmy się wiarygodnością, doświadczeniami i kompetencjami w projektach międzynarodowych. – mówi Mariusz Pietrzkowicz, Dyrektor Działu Usług SAP w ABB.

  – Od wielu lat konsekwentnie koncentrujemy się na budowaniu kompetencji w obszarach logistycznych rozwiązania SAP. Mamy profesjonalny zespół specjalistów, eksperckie know-how i liczne doświadczenia wdrożeniowe, także w oferowaniu kompletnych rozwiązań z partnerami dostarczającymi rozwiązania sprzętowe. Dzięki temu wygrywamy konkurencję na rynku. Fakt, że ABB wybrało itelligence na partnera wdrożeniowego jest kolejnym potwierdzeniem naszej przewagi konkurencyjnej w tym obszarze. – mówi Piotr Milewski, Dyrektor Konsultingu w itelligence Sp. z o.o.

  Nowo zbudowany magazyn ABB w Aleksandrowie Łódzkim jest jednym z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie magazynów wysokiego składowania w Polsce. Magazyn jest wielopoziomowy, jego powierzchnia wynosi 5500 m2, a przewidywana ilość miejsc magazynowych wynosi 5 000. Przy projektowaniu wykorzystano doświadczenia ABB pochodzące z analogicznych magazynów w Szwajcarii.