Modułowa pompa próżniowa PIAB P6040

    Firma PIAB wprowadza na rynek nową serię pomp P6040. Oparte na opatentowanej technologii COAX pompy P6040 mogą zmniejszyć koszty zużycia energii nawet do 25% w porównaniu z innymi metodami generowania próżni. Dzięki elastycznym opcjom montażu, szerokiemu zakresowi wydajności i opcjonalnym funkcjom sterującym, P6040 jest pompą łatwo adaptowalną i dobrze dopasowaną do potrzeb większości przemysłowych aplikacji próżniowych. P6040 mogą być z powodzeniem stosowane w przemyśle meblarskim, opakowaniowym, poligraficznym, spożywczym i motoryzacyjnym.

    Pompa P6040 wykorzystująca technologię COAX oferuje potężną siłę ssania w małej obudowie. Pozwala to na zamontowanie pompy w pobliżu punktu ssania, obniża wymagania zasilania pompy i zmniejsza zapotrzebowanie na energię. P6040 może być wyposażona w moduł Systemu Oszczędzania Energii (ES), który dodatkowo pomaga ograniczyć efekt cieplarniany i chronić środowisko oraz funkcję przedmuchu, która pozwala chronić także wrażliwe produkty przed gromadzeniem ładunków statycznych. Tak jak chłodzone jest sprężone powietrze, tak samo chłodzone jest powietrze do przedmuchu.

    Obudowa P6040 wykonana jest z anodowanego aluminium, odpornego na najbardziej niesprzyjające warunki środowiska pracy. Modernizacja istniejącego wyposażenia produkcyjnego w celu poprawy wydajności jest niezwykle prosta, podczas gdy stosowanie pomp P6040 na nowych maszynach zapewnia bezawaryjne działanie w najbardziej ekonomiczny sposób. Bez żadnych ruchomych części, nie generując ciepła i właściwie bez żadnych wymagań serwisowych, czas przestoju i awarie w pracy pompy są maksymalnie zredukowane.

    www.piab.com.