Nowa odsłona Utrzymania Ruchu

Postanowiliśmy zmienić i nieco odświeżyć – zarówno jeśli chodzi o treść, jak i format – zawartość naszej strony WWW. Jest mi więc niezmiernie miło zaprosić Państwa do nowego portalu Inżynierii i Utrzymania Ruchu Zakładów Przemysłowych. Celowo nie piszę – miesięcznika, bowiem w założeniu jest to portal, który w znacznym stopniu będzie niezależny od czasopisma. Informacje mają być aktualizowane codziennie lub prawie codziennie, co będzie zależało także od Państwa. W związku z tym zapraszam do współpracy polegającej na przesyłaniu do redaktora naczelnego portalu Pawła Szczepańskiego lub do mnie wszelkich informacji mogących trafić do któregokolwiek działu, a przede wszystkim do działu newsów związanych z wydarzeniami w branży oraz nowymi produktami. Jeszcze raz podkreślam i przypominam, w związku z pojawiającymi się pytaniami, że umieszczenie informacji (zarówno w portalu w dziale Aktualności, jak i w czasopiśmie drukowanym – w Wydarzeniach i Produktach) jest bezpłatne.

W portalu znajdziecie Państwo pełną treść miesięcznika oraz… coś więcej. Będą to więc  materiały, które z powodów technicznych nie mogły zostać umieszczone w papierowym wydaniu. Jest to kwestia zarówno ograniczonej objętości, jak i różnorodności materiałów, które mogą być zamieszczane w portalu. Znajdą się tu więc animacje, prezentacje, krótkie filmy oraz linki do innych ciekawych informacji.

W październiku niewątpliwie wydarzeniami miesiąca będą targi HPS (VII Międzynarodowe Tragi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów), STEELMET 2008 (Międzynarodowe Targi Metali i Stali) oraz ExpoWELDING (Międzynarodowe Targi Spawalnicze) organizowane w tym samym czasie na terenie MTK w Katowicach oraz Expo Silesia w Sosnowcu. Dzięki temu bez kłopotów można zapoznać się w ofertą wystawców na wszystkich tych imprezach.

W bieżącym wydaniu miesięcznika Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych nawiązujemy do spraw związanych ze wspomnianymi targami. Transmisja mocy i napędy, hydraulika, utrzymanie ruchu, automatyka, obszerny raport o olejach, smarach i smarowaniu to tylko kilka wybranych zagadnień poruszanych na łamach. Szczególnie polecam trudny, ale porządkujący wiedzę tekst o systemach otwartych w automatyce, którego drugą część zamieścimy w listopadowym numerze UR.

Zapraszam do lektury.

Tomasz Kurzacz

Redaktor naczelny