Nowe narzędzia Partex Marking Systems

    Firma Partex Marking Systems ma przyjemność zaprezentować nowe produkty, jakimi są powlekane opaski zaciskowe PKSC oraz narzędzie ręczne do ich zaciskania i automatycznego obcinania PKS10AT.

    PKSC to opaski zaciskowe wykonane z kwasoodpornej stali nierdzewnej AISI 316 pokryte warstwą czarnego lub czerwonego poliestru. Mają bardzo mocny zamek kulowy. Zewnętrzna warstwa poliestru oraz łagodnie zaokrąglone brzegi chronią kabel przed uszkodzeniem.

    Zaletą opasek jest szybka i bezpieczna instalacja w różnych, czasem trudno dostępnych miejscach. Zostały zatwierdzone przez Det Norske Veritas (numer E-6729). Są ognioodporne zgodnie z normą UL E227552. Charakteryzują się również doskonałą odpornością na kwasy, sole, chemikalia oraz wysokie temperatury. Kolor czerwony jest najczęściej stosowany w instalacjach pożarowych.

    PKS10AT to narzędzie ręczne do zaciskania i automatycznego ucinania stalowych opasek. Ma mechanizm tnący, który jest automatycznie uruchamiany zaraz po zaciśnięciu opaski, co sprawia, że znakowanie odbywa się w sposób łatwy i szybki.

    www.partex.pl