Ingersoll Rand, firma zajmująca się tworzeniem komfortowych, zrównoważonych i wydajnych środowisk, ogłasza kolejny milowy krok na drodze ku realizacji swojego zobowiązania klimatycznego: kompleksowego planu zakładającego znaczne zmniejszenie wpływu środowiskowego działań i produktów spółki do 2030 r.
Ingersoll Rand stworzył asortyment EcoWise™ produktów chłodniczych do zastosowań w klimatyzacji i przemyśle, mających za zadanie zmniejszanie wpływu na środowisko dzięki wysokowydajnym czynnikom chłodniczym nowej generacji o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Produkty te są kompatybilne i mogą być wykorzystywane z czynnikami chłodniczymi nowej generacji o niskim GWP, zmniejszają wpływ na środowisko poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych (GHG) i utrzymują oraz podnoszą bezpieczeństwo i efektywność energetyczną dzięki innowacyjnemu designowi.
„Portfolio Ingersoll Rand EcoWise potwierdza nasze zobowiązanie do zmniejszania wpływu na środowisko i dostarczania zrównoważonych rozwiązań produktowych naszym klientom – zwłaszcza gdy przechodzą oni na produkty wykorzystujące czynniki chłodnicze nowej generacji o niskim GWP” – powiedział Didier Teirlinck, wiceprezes zarządu ds. klimatu Ingersoll Rand. „Oprócz serii produktów, o których dziś mówimy, spółka będzie nadal wprowadzać produkty do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji dla branży handlowej, mieszkaniowej i transportowej oraz produkty chłodnicze do transportu, które spełniają kryteria klasy EcoWise”. Pierwsze produkty, które zdobyły odznaczenie EcoWise, to:
Agregat chłodniczy Trane Sintesis™ chłodzony powietrzem – energooszczędny i cichy, umożliwiający klientom pracę z czynnikiem chłodniczym nowej generacji o niskim GWP – DuPont™ Opteon® XP10 (R-513A) lub R-134a. Po tym, jak spółka ogłosiła 26 stycznia 2015 r., że Trane Sintesis™ z opcją nowego czynnika chłodniczego będzie dostępny w Ameryce Północnej i Łacińskiej od czerwca 2015 r., w lipcu 2015 r. opcja ta zostanie też udostępniona w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Trane Series E™ CenTraVac to agregat chłodniczy o dużej mocy, który wykorzystuje tę samą niskociśnieniową konstrukcję, na której bazowały agregaty chłodnicze CenTraVac, i czynnik chłodniczy nowej generacji o niskim GWP, Honeywell Solstice™ zd (R-1233zd(E)). Jest on nawet o 10 procent bardziej energooszczędny niż inny agregat chłodniczy odśrodkowy będący w sprzedaży i jest dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie i na innych rynkach 50 Hz, w tym w Japonii.
Produkty chłodnicze Thermo King do samochodów ciężarowych i dostawczych sprzedawane w Europie oraz urządzenia chłodnicze do transportu morskiego są bezpieczne, niezawodne oraz wydajne i wykorzystują czynnik chłodniczy DuPont™ Opteon® XP44 (R-452A), który cechuje się o ponad połowę niższym GWP niż obecny czynnik chłodniczy. Nowe urządzenia naczepowe SLXe™ z czynnikiem chłodniczym nowej generacji będą dostępne w lutym 2015 r. Nowe urządzenia produkcyjne i zestawy modernizacyjne będą dostępne w Unii Europejskiej w 2015 r.
O zobowiązaniu klimatycznym Ingresoll Rand
Ingersoll Rand pomaga sprostać największym wyzwaniom współczesnego świata – w tym niezrównoważonemu zapotrzebowaniu na źródła energii i jego wpływowi na środowisko.
Aby tworzyć zrównoważoną przyszłość, Ingersoll Rand ogłosił we wrześniu 2014 r. wielkie zobowiązanie klimatyczne – kompleksowy plan podniesienia energooszczędności i ograniczenia wpływu na środowisko naszych działań i produktów do 2030 r. (z kluczowymi punktami w 2020 r.). Nasze zobowiązanie klimatyczne obejmuje następujące trzy filary:
o 50-procentowe obniżenie potencjału GHG naszych produktów do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji do 2030 r.;
o 35-procentowe obniżenie wpływu GHG z naszych działań do 2020 r.;
o 500 milionów dolarów inwestycji w badania i rozwój produktów w ciągu najbliższych pięciu lat w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji GHG.
Zobowiązanie niesie korzyści dla klientów i klimatu, zapewniając klientom wybór zrównoważonych produktów, zmniejszając wpływ naszych działań na środowisko i stale rozwijając opcje niższych emisji GHG w obszarach, w których takie rozwiązania nie były dotychczas dostępne. W efekcie zobowiązanie pozwoli uniknąć do 2020 r. około 20 850 000 ton CO2e na świecie, co stanowi równowartość energii zużywanej przez blisko dwa miliony gospodarstw domowych w ciągu roku.
Dalsze informacje na temat zobowiązania firmy Ingersoll Rand zostały podane do wiadomości publicznej w serwisie internetowym.