Nowy elektroniczny przełącznik próżniowy z podwójnym wyświetlaczem LCD

Firma Piab, wiodący dostawca przemysłowej technologii podciśnienia wprowadza na rynek nowy przełącznik próżniowy z trójkolorowym elektronicznym wyświetlaczem do monitorowania systemu próżniowego oraz oszczędzania energii.

Przełącznik wyposażony jest w duży, trójkolorowy (czerwony, pomarańczowy, zielony) wyświetlacz LCD, który ułatwia odczyt z pewnej odległości i nie wymaga przebywania operatora w pobliżu pracującego robota lub w pomieszczeniu maszyny. Podwójny wyświetlacz pozwala na precyzyjne monitorowanie systemu próżniowego, gdyż pokazuje wartość zadaną i rzeczywistą.

Konfiguracja przełącznika za pomocą przycisków sterujących jest prosta. Łatwa jest także instalacja dzięki dołączonym uchwytom montażowym. Przełącznik posiada siedem różnych programowalnych jednostek próżni oraz wyposażony jest w dwa ustawiane wyjścia PNP, NO lub NC.

Tryb „power save” zapewnia do 30% oszczędności energii. Wraz z regulowaną histerezą i dwoma wyjściami, przełącznik jest doskonałym narzędziem do elektronicznej kontroli systemu oszczędzania energii generatora próżniowego.

Inne funkcje obejmują tryb „key-lock”, który zapobiega niedozwolonym lub nieumyślnym zmianom parametrów. Funkcja ustawienia czasu reakcji (2,5 – 1500 ms) ułatwia precyzyjne dostrojenie do sekwencji programów dla robota lub maszyny. Przełącznik posiada znak CE i spełnia dyrektywę RoHs.

www.piab.com/pl-PL/