Olej Hydromil Super L-HV 68 nagrodzony na HPS

  Na odbywających się w Katowicach, Międzynarodowych Targach Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów, wyprodukowany przez spółkę LOTOS OIL S.A., olej Hydromil Super L-HV 68 został uhonorowany medalem za „Najlepszy Produkt Targów HPS”

  Co dwa lata, począwszy od 1996 roku organizatorzy Międzynarodowych Targów Katowickich wraz z czasopismem „Napędy i Sterowanie” wręczają nagrody w prestiżowym konkursie na „Najlepszy Produkt Targów HPS”.  

  Olej Hydromil Super L-HV 68 stworzono w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez górnictwo miedzi. Dziś jego przydatność sprawdzana jest również w kombajnach górniczych renomowanych światowych producentów.

  W oleju Hydromil Super L-HV 68 zastosowano pakiet bezcynkowy, przez co jest bardziej odporny na hydrolizę dodatków. To z kolei pozwala na stabilną pracę układów hydraulicznych w warunkach eksploatacji podziemnej, gdzie mamy do czynienia ze sporym zawilgoceniem. Olej ten charakteryzuje się ponadto tak dobranymi dodatkami lepkościowymi, aby zagwarantować jej zachowanie w sporych wahaniach temperatury pracy maszyny i jej otoczenia.

  Oleje hydrauliczne Hydromil Super HV stosuje się w wysoko obciążonych układach napędu i sterowania hydraulicznego. Wytwarzane są z głęboko rafinowanych, odparafinowanych i hydrorafinowanych olejów mineralnych otrzymywanych z przeróbki ropy naftowej. Oleje zawierają odpowiednio dobrany zestaw bezpopiołowych dodatków uszlachetniających o działaniu lepkościowo-temperaturowym, przeciwkorozyjnym, przeciwutleniającym, smarnym, deemulgującym i antypiennym.

  Oleje nie zawierają cynku, oznacza to, że są bezpieczne w eksploatacji w kontakcie ze stopami metali kolorowych. Powszechnie wykorzystanymi w  konstrukcji układów hydraulicznych – podkreśla Marek Dębiński, szef serwisu olejowego LOTOS OIL S.A.

  Oleje Hydromil Super HV spełniają wymagania jakości dla olejów hydraulicznych według ISO L-HV  i mogą być stosowane tam gdzie producent urządzeń zaleca klasę jakości ISO-L-HV oraz lepkości VG 15; 22; 32; 46; 68; 100; 150. Olej ten spełnia zalecenia i normy HF-0; HF-1; HF-2 Denison-Parker Hydraulic, Vickers i Bosch-Rexroth.

  www.lotos.pl