Oznaczenia podłóg dla wszystkich poziomów natężenia ruchu

Wraz z dodaniem nowej taśmy ToughStripe Max dla obszarów o dużym natężeniu ruchu Brady oferuje kompletną gamę niezawodnych rozwiązań do oznaczania podłóg o małym, średnim i dużym natężeniu ruchu.

Rozwiązanie dla wszystkich poziomów ruchu

Zależnie od poziomu ruchu na podłodze Brady oferuje 3 rodzaje niezawodnych kolorowych taśm do oznaczania podłóg. Taśma winylowa nadaje się do tymczasowego stosowania w miejscach o małym natężeniu ruchu i idealnie sprawdza się podczas wydarzeń z niewielką liczbą uczestników lub wydarzeń Kaizen. Wykonana z poliestru taśma ToughStripe jest przeznaczona do trwałego stosowania w miejscach o średnim natężeniu ruchu, w których poruszają się piesi i lekkie pojazdy. Najnowsza taśma firmy Brady o nazwie ToughStripe Max została zaprojektowana dla obszarów o dużym natężeniu ruchu i dla wózków widłowych.

Bezpieczniejsi piesi, wydajniejsze pojazdy

Wyraźnie oznaczone podłogi to praktyczne rozwiązanie pozwalające oddzielić ruch pieszy od ruchu pojazdów w magazynach lub strefach logistycznych. Podobnie jak pasy ruchu na drogach publicznych, przyczyniają się one do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności wszystkich użytkowników. Piesi pracownicy od razu widzą, gdzie mogą bezpiecznie chodzić, natomiast wydajność pojazdów zwiększają wydzielone dla nich strefy ruchu.

Poprawa zgodności

Oznaczenia podłóg ułatwiają zachowanie zgodności z dyrektywą UE 92/58/EWG, która stanowi, że pracodawcy w razie potrzeby muszą zapewnić oznakowania dotyczące bezpieczeństwa i/lub zdrowia. Załącznik V do dyrektywy w sprawie minimalnych wymagań dotyczących znaków używanych na przeszkodach i w niebezpiecznych miejscach oraz oznaczania tras ruchu drogowego stanowi ponadto, że trasy ruchu pojazdów muszą być wyraźnie oznaczone ciągłymi pasami w widocznym kolorze, jeżeli jest to wymagane w celu ochrony pracowników.

Pobierz przewodnik po oznaczeniach podłóg

BRADY Polska