PAIiIZ pracuje nad 152 projektami wartymi 3,6 mld euro

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych poinformowała w poniedziałek o zamknięciu kolejnych trzech projektów inwestycyjnych. Podała też, że pracuje nad kolejnymi 152 projektami o wartości 3,637 mld euro.

  PAIiIZ podała, że zamknęła w tym roku 14 projektów o wartości 384 mln euro. Dzięki nim ma powstać 4416 miejsc pracy.

  Światowy lider w dziedzinie produkcji aluminiowych komponentów dla sieci przemysłu telekomunikacyjnego Alteams Group z Finlandii za 15 mln euro chce otworzyć nowy zakład w Lęborku (woj. pomorskie). Dzięki tej inwestycji zatrudnienie ma znaleźć 250 osób.

  Alteams Group jest jednym z największych w Europie producentów zajmujących się odlewnictwem metali lekkich. Inwestor zamierza produkować w Lęborku gotowe do montażu komponenty aluminiowe, wykorzystywane do produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych oraz innych zaawansowanych urządzeń.

  Z kolei brytyjska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania Webanywhere zainwestowała 0,2 mln euro w Katowicach. Na koniec lutego zatrudniała ponad 50 osób. PAIiIZ na razie nie podaje szczegółów dot. trzeciego projektu.

  Agencja w informacji przekazanej PAP podała, że obecnie pracuje nad 152 projektami o łącznej wartości 3,637 mld euro, które mogą stworzyć 28 914 nowych miejsc pracy.

  Jak podała Agencja, wśród realizowanych projektów – pod względem kraju pochodzenia inwestora – na pierwszym miejscu są Stany Zjednoczone (45 projektów, 633 mln euro, 9867 planowanych miejsc pracy), na drugim – Niemcy (19 projektów), na kolejnych – Chiny (13), Wielka Brytania (10) i Szwajcaria (7).