Firma RBC Bearings zainwestuje w SSE ponad 33,5 mln zł

    Ponad 33,5 mln zł zainwestuje firma RBC Bearings Polska na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu (Podkarpackie). Spółka wybuduje zakład, w którym wytwarzane będą m.in. łożyska. Dzięki inwestycji pracę znajdzie 60 osób.

    Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

    Zgodnie z uzyskanym pozwoleniem, RBC Bearings Polska zakupi od ARP działki o powierzchni 3,2 ha, na których wybuduje zakład produkujący łożyska oraz ich komponenty. Inwestycja kosztować będzie ponad 33,5 mln zł. Jej zakończenie planowane jest do października 2016 roku.

    RBC jest producentem i dostawcą zaawansowanych technologicznie łożysk ślizgowych, wałowych i kulkowych. Wykorzystywane są one m.in. w środkach transportu, turbinach wiatrowych i przemyśle lotniczym. Swoje produkty firma sprzedaje m.in. w Ameryce Północnej i Europie.

    SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.