Panele operatorskie Weintek

    Dostępne już są nowe panele o przekątnej ekranu 7 cali w obudowie aluminiowej, jako pierwsze z serii WT. Obudowy cechują się wyższą sztywnością względem poprzednich wersji oraz możliwością pracy w większym zakresie temperatur (-10 ~55°C). Zmiana wyglądu frontów dotyczy wszystkich nowych modeli. Poza kolorystyką zgodną ze standardem Pantone, dodano logo Weintek zamiast nazwy serii EasyView.

    VNC Server, wbudowany w panele ze złączem Ethernet, pozwala na połączenie się z nimi za pomocą programów klienckich, dostępnych na takie platformy jak iPhone, Android, Symbian, Windows etc. Nie jest to tylko podgląd, ale możliwa jest także zdalna ingerencja w aplikację. Cały aktualny obraz z panelu jest przesyłany wraz z wprowadzonymi zmianami. To świetne rozwiązanie w aplikacjach takich jak np. systemy budynków inteligentnych. Dzięki temu mamy mobilną kontrolę nad naszym systemem z każdego miejsca.

    Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu firmy Weintek umożliwiono nadzorowanie wielu paneli podłączonych do sieci internetowej. Osiągnięto dużą prędkość działania dzięki bezpośredniemu przesyłaniu danych procesowych, a nie przesyłaniu obrazu, jak w przypadku serwera VNC. Możliwe jest także udostępnienie kilku paneli HMI pod jednym publicznym adresem, dzięki przekierowaniu portów oraz prostota identyfikacji poszczególnych jednostek po nazwach lokalizacji bez konieczności pamiętania ich adresów. Wystarczy zarejestrować panel w ogólnodostępnym serwisie www.ihmi.net.

    Od niedawna funkcjonalność niektórych modeli została poszerzona o współpracę z kamerami CCTV. Modele 10.4, 12.1 oraz 15 – calowe mogą wyświetlać obraz z dwóch kamer oraz zapisywać poszczególne klatki na nośnikach pamięci SD lub pendrive. Obraz zapisywany jest do plików avi i później można go odtworzyć przesyłając na komputer lub od razu wyświetlić na panelu. Wygodne dla użytkownika jest także ustawienie zapisu zdjęć o określonej godzinie i z określonego przedziału czasowego np. w interwale 1-sekundowym.

     

    Wspierane są formaty NTSC i PAL. Współpraca z kamerami CCTV znajduje głównie zastosowanie w automatyce budynkowej, nadzorze pracujących maszyn, lub nawet w monitoringu wnętrz pojazdów służących do transportu towarów.

    Wersja oprogramowania narzędziowego EasyBuilder 8000 o numerze 4.3.4 wydana w styczniu przyniosła szereg zmian i poprawek. Między innymi usprawniono komunikację ze sterownikami SAIA i Siemens, zwiększając zakres pamięci, na której można operować. Program makro może już być zabezpieczony osobnym hasłem. Pojawiła się też możliwość wyświetlenia zdefiniowanych opisów na liście rozwijalnej w formacie Unicode, a także wybór liczby zapętleń dla animacji gif. Dużym plusem są nowe biblioteki graficzne dla przycisków.