DataMan 500 – „Laserkiller“ – Czytnik kodów kreskowych z identyfikacją obrazu

  We wszystkich branżach, a szczególnie w całym zakresie zastosowań logistyki, w usługach pocztowych, a także handlu detalicznym, liczne zalety systemów odczytu kodów z identyfikacją obrazu w bardzo szybkim tempie wchodzą na cały rynek czytników kodów 1D i 2D.

   

  Nowa rodzina produktów DataMan 500 firmy Cognex to kolejne technologiczne kamienie milowe dzięki wyjątkowym właściwościom wydajności efektywnych systemów odczytu kodów. We wszystkich wykorzystanych tu technologiach podstawowych z zakresu techniki mikroprocesorów – VSoC Vision System on a Chip, optyka – technologia płynnych soczewek, elektronika – PoE, oświetlenie i oprogramowanie do odczytu ID – IDMax®, zastosowano wspaniałe innowacje. Zoptymalizowane współdziałanie tych najnowszych technologii tworzy w dużym stopniu modułowe rozwiązanie systemowe o wyjątkowych właściwościach wydajności. Uzyskane w ten sposób właściwości wydajności z zakresu prędkości odczytu, wizualizacji on-line i niezawodności znacznie przekraczają możliwości firm konkurencyjnych, a w szczególności ograniczone właściwości skanerów laserowych.

  Wyjątkowe właściwości oprogramowania do odczytu kodów IDMax® firmy Cognex zapewniają czytnikom DataMan 500 bardzo duże prędkości odczytu. Kody kreskowe, które nie są odczytywane przez tradycyjne skanery laserowe, np. kody uszkodzone, zdeformowane, nieostre, porysowane, wąskie lub o niewielkim kontraście, zostaną na pewno odczytane przez DataMan 500. Dzięki innowacyjnemu opracowaniu systemu VSoC (Vision System on a Chip), pobieranie obrazu i pełna analiza w czasie rzeczywistym odbywa się na jednym chipie.  DataMan pobiera i analizuje dzięki temu do 1000 ramek na sekundę i odczytuje wszystkie kody – kody 2D, takie jak kody Data-Matrix i QR, a także różne kody na tym samym obrazie – niezależnie od ich ustawienia.

  Nowy czytnik kodów jest dużo bardziej przyjazny dla użytkownika niż skaner laserowy. Użytkownicy mogą widzieć dokładnie to, co widzi urządzenie, albo w czasie rzeczywistym na monitorze, albo później za pomocą archiwizacji obrazów. Nie ma on żadnych ruchomych części i jest dużo bardziej niezawodny niż skaner laserowy.

  “Ten czytnik kodów kreskowych to wyjątkowy produkt, jakiego jeszcze nie było”, wyjaśnia Carl Gerst, Business Unit Manager produktów ID w firmie Cognex. “Dzięki naszej opatentowanej technologii pobierania i analizy obrazów, z nadzwyczaj wydajnym i pewnie pracującym oprogramowaniem, mogliśmy opracować system, który pod wieloma względami przewyższa skaner laserowy, jest nadzwyczaj przyjazny użytkownikowi i zdecydowanie zmieni rynek czytników kodów kreskowych”.

  Nowy czytnik kodów oferuje wiele dodatkowych zalet, takich jak auto-trigger, autofokus oraz funkcja zgłaszania nieprawidłowych odczytów. Wersja podstawowa współpracuje ze standardowymi obiektywami C-Mount oraz opcjami z automatycznym fokusem. Bardzo szybki autofokus odbywa się za pomocą technologii płynnych soczewek, co gwarantuje bardzo szeroki zakres zastosowań i sam umożliwia bardzo duże prędkości. Ta postępowa technologia, wypróbowana już w czytnikach DataMan 200 i 8000, jest bardzo szybka, niezawodna i zapewnia dobrą jakość optyczną przy minimalnym zużyciu prądu.

  Decydujące znaczenie dla skutecznego wdrożenia każdego zastosowania odczytu kodów kreskowych ma duży stopień przyjazności dla użytkownika i udostępnione narzędzia integracji. Nowy czytnik DataMan jest tak samo prosty w użyciu jak skaner laserowy. Ponadto zgłaszanie nieprawidłowych odczytów i opcje ich wizualizacji, wraz z archiwizacją obrazów, upraszcza tworzenie zastosowań odczytu kodów i gwarantuje, że problemy z odczytem są szybko stwierdzane i można je rozwiązać.

  W celu bardzo prostej instalacji zasilanie i przenoszenie danych odbywa się przez jeden kabel, dzięki technologii Power-over-Ethernet (PoE). Ponadto nowy DataMan posiada przyłącze RS 232 i kilka punktów WE/WY, w celu integracji ze starymi systemami. Łączy on zalety czytników z identyfikacją obrazów z przyjaznością dla użytkownika i ceną popularnych obecnie skanerów laserowych.

  Więcej informacji na stronie: www.cognex.com/DataMan500