Prognozy dla rynku obrabiarek na lata 2016-2020

Research and Markets wydało nowy raport „Global Machine Tools Market 2016-2020″, z którego wynika, że sektor w latach 2016-2020 będzie rosnąć w rocznym tempie 6,55%.

Obrabiarki CNC są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, przemysł lotniczy i stoczniowy, elektrotechnika i elektronika, trwałe dobra konsumpcyjne, produkcja matryc wtryskowych czy sektor opieki zdrowotnej.

Dynamiczne zmiany w technologii druku 3D będą prawdopodobnie miały znaczący wpływ na sektor obrabiarek i produkcję elementów z tworzyw sztucznych metodą wtryskową. Technologia druku 3D zmniejsza bowiem zużycie materiału o 30% do 70% w porównaniu do tradycyjnych technik wytwarzania. Skraca przy tym wprowadzanie na rynek nowych produktów i obniża koszty ich projektowania. Wielu producentów obrabiarek integruje więc tę technologię w swoich obrabiarkach.

W raporcie dowiadujemy się również, że wzrost światowego rynku wyrobów metalowych pozytywnie wpływa na sektor. Wciąż rosnące globalne zapotrzebowanie na maszyny budowlane i gotowe elementy metalowe w budownictwie napędza światowy rynek obrabiarek.

Obecnie największą globalną rolę odgrywają producenci, tacy jak Dalian Machine Tool Group (DMTG), DMG Mori, Shenyang Machine Tool (SMTCL) oraz Yamazaki Mazak.

Źródło: www.obrabiarki.xtech.pl