PSRswitch – elektroniczny wyłącznik bezpieczeństwa

Elektroniczny, bezdotykowy wyłącznik bezpieczeństwa PSRswitch służy do niezawodnego monitorowania drzwi i pozycji w maszynach oraz systemach produkcyjnych. Zapewnia on bezpieczne wyłączenie maszyny dopóki osłona ruchoma, np. klapa lub drzwi nie są prawidłowo zamknięte.

PSRswitch składa się z czujnika z kodowaniem RFID i elementu aktywującego. Dzięki zintegrowanemu kanałowi diagnostycznemu wszystkie informacje o statusie (niezwiązane z bezpieczeństwem) z wyłączników bezpieczeństwa mogą być przetwarzane centralnie – również w układzie szeregowym.

Kompaktowa obudowa i przyłącze M12 pozwala na elastyczny montaż na drzwiach i osłonach. Zintegrowana technologia RFID zapewnia natomiast maksymalną ochronę przed manipulacją i wysoki poziom bezpieczeństwa aż do PL e zgodnie z EN ISO 14119.

Wyłączniki bezpieczeństwa mogą pracować pojedynczo, jak i w układzie szeregowym do 30 wyłączników. Mogą być monitorowane przez przekaźniki z bezpiecznymi wejściami cyfrowymi OSSD – od różnych producentów. Jednakże największą funkcjonalność uzyskamy z przekaźnikiem bezpieczeństwa PSR-MC42, który jako bramka IO-Link może przesyłać dane diagnostyczne do sterownika.

Dodatkowo korzystając z dowolnie konfekcjonowanego okablowania do czujników i wtyków M12 otrzymamy kompletne i szybkie do podłączenia rozwiązanie, które z nowymi możliwościami diagnostycznymi dostępne jest od jednego producenta.