Rockwell Automation – Softstarty do silników do 15 kV

  Najnowszy softstart SMC Flex do 15 kV firmy Rockwell Automation wykonany w technologii PowerBrick umożliwia prostą instalację, dopasowanie do warunków montażowych oraz pozwala zmniejszyć koszty utrzymania części zapasowych.

  Zestawy serii 1503E SMC Flex można stosować do silników pracujących na napięciach od 10 do 14,4 kV, w zakresie od 200 do 400 A, umożliwiają one płynny start silnika.

  W skład nowego zestawu wchodzi moduł sterujący oraz nowy opatentowany pakiet przekształtnika wykonany w technologii PowerBrick. Dzięki tej technologii możliwe jest łączenie elementów przekształtnika w szereg, tak aby osiągnąć żądany poziom napięcia zasilania.

  Softstarty serii SMC Flex wpływają na zmniejszenie kosztów remontowych napędu dzięki mniejszemu zużyciu mechanicznemu i zmininimalizowaniu ryzyka mechanicznego uszkodzenia pasów, przekładni oraz innych urządzeń przez ograniczenie początkowego momentu rozruchowego. Ponadto, dzięki obniżeniu prądu rozruchowego, softstarty SMC Flex poprawiają warunki obciążenia sieci energetycznej, tym samym obniżając koszty związane z zapewnieniem dużego zapasu mocy przez zakład energetyczny.

  Rodzina softstartów średniego napięcia SMC Flex nadaje się do zastosowań w napędach pomp, wentylatorów, sprężarek, pasów przenośnikowych, dmuchaw itp.

  www.rockwellautomation.pl