Saia-Burgess – Najmniejszy sterownik w serii PCS1

    Do rodziny sterowników PCS1 firmy Saia-Burgess dołączyła seria PCS1.C42x. Rodzina PCS1.C42x została stworzona z myślą o zastosowaniach w mniejszych instalacjach, takich jak węzły cieplne, przepompownie czy sterowanie wentylacją i klimatyzacją.

    Urządzenia dysponują łącznie 19 wejściami/wyjściami. Dobrze spełniają swoje zadania w obszarach, gdzie niezbędne jest podłączenie urządzeń pomiarowych, takich jak czujniki i przetworniki, liczniki wody, ciepła, energii elektrycznej oraz gdzie wymagane jest włączenie sterownika w system nadrzędny poprzez: sieć RS-232/485, modemy – analogowy, ISDN lub GSM. Zaletą urządzeń jest również możliwość umieszczenia wyświetlacza na froncie szafy sterowniczej, a nie tylko bezpośrednio na sterowniku.

    PCS1.C42x ma cechy pozostałych sterowników rodziny PCS1: 32-bitowy procesor firmy Motorola, identyczne zasoby systemowe i listę instrukcji, możliwość wyboru typów wejść/wyjść pozwalającą na lepsze dostosowanie konfiguracji do wymogów danej instalacji, dostępne do wyboru połączenia sieciowe: S-Bus firmy Saia oraz sieci Modbus ASCII/RTU, EIB, M-Bus, MP-Bus, wspólne oprogramowanie narzędziowe – wiele języków programowania, takich jak IL, FUPLA, GRAFTEC itp. oraz dodatkowe narzędzia diagnostyczne i specjalizowane. Pisanie przejrzystych programów upraszcza bogaty zestaw bibliotek bloków funkcyjnych FBOX do aplikacji HVAC.

    Serię PCS1.C42x tworzą: PCS1.C420 – z wyświetlaczem graficznym i ręcznym przesterowaniem, PCS1.C421 – z wyświetlaczem graficznym, PCS1.C422 – z przesterowaniem ręcznym, PCS1.C423 – bez wyświetlacza i ręcznego przesterowania.

    www.sabur.com.pl