Śruby samogwintujące zmniejszają koszty o 88%

Śruby samogwintujące z serii Taptite 2000 firmy Arnold Umformtechnik pozwalają w zasadniczy sposób zmniejszyć koszty połączeń gwintowanych. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, możliwa okazała się redukcja kosztu procesu łączenia elementów nawet o 88%.

Według wyników różnych badań 85% kosztów konwencjonalnych połączeń gwintowanych generują dodatkowe czynności, takie jak wiercenie, nacinanie gwintów, nadzorowanie, czy też czyszczenie narzędzi. Koszt właściwych elementów złącznych stanowi około 15% całkowitego kosztu procesu połączenia.

Swoją wyjątkową wydajność śruby samogwintujące z serii Taptite 2000 zawdzięczają znacznej redukcji kosztownych czynności montażowych, występujących w konwencjonalnym procesie. W szczególności, wyeliminowanie procesu nacinania gwintu, czyni z produktów Taptite prawdziwych „zabójców cen”. Ponadto pozostałe czynności, takie jak czyszczenie czy nadzór, nie są już konieczne, a dzięki prefabrykowanym otworom można także ograniczyć proces wiercenia – wszystko to razem pozwala zmniejszyć koszty połączeń gwintowanych o blisko 88%.

Użytkownicy śrub Taptite2000 skorzystają także z ulepszonych własności mechanicznych wykonanego połączenia. Trójkątny kształt trzpienia i odpowiednio dobrany promień gwintu redukują wartość momentu formującego o 50% w porównaniu do konwencjonalnych połączeń gwintowych, co przekłada się na większą wartość siły docisku.

www.arnold-polska.com