STILL – Wózki do komisjonowania pionowego EK-X

  Wózek EK-X jest stworzony z myślą o magazynach o ograniczonej wielkości. Jest dynamiczny i precyzyjny w sterowaniu, niezależnie od obciążenia. Doskonale sprawdza się również w handlu, produkcji i logistyce. Wózki do komisjonowania pionowego odgrywają kluczową rolę przy szybkim pobieraniu poszczególnych produktów i umieszczaniu ich na paletach przygotowanych do transportu.

  Wózki serii EK-X są zbudowane modułowo, co umożliwia dostosowanie tych urządzeń do indywidualnych potrzeb klienta. Istnieje na przykład możliwość zmiany rozmiarów i wydajności wózka stosownie do wielkości magazynu. Dopasować można następujące elementy: moc silnika podnoszącego, rozmiary kabiny, szerokość podwozia, wysokość dachu, maszty (pojedyncze lub teleskopowe) oraz pojemność akumulatora. W ofercie STILL znajduje się szeroka gama wyposażenia dodatkowego, np. specjalna wersja dla chłodni czy wersja antystatyczna. Dostępne są także różne opcje elementów systemowych, w tym różne sposoby kontroli dostępu (kluczyk, system kodu PIN lub system FleetManager z kartami), system zarządzania przepływem materiałów STILL z terminalem danych, skaner i drukarka, mechanizm automatycznego hamowania na końcu korytarza oraz mechanizm automatycznego wykrywania korytarzy. Opcjonalny STILL Online-X-Module umożliwia szybką i wydajną diagnostykę lub obsługę przez serwis, dzięki czemu można znacznie uprościć serwisowanie wózka EK-X.

  Wózek EK-X jest dostępny w wersjach z maksymalnym udźwigiem do 1000 kg. Seria jest wyposażona w system OPTISPEED, zapewniający bezpieczne manewrowanie przy wszystkich wysokościach podnośnika (do 6,65 m). W pełni elektryczne sterowanie umożliwia dokładne umieszczenie wózka w pozycji koniecznej do pobrania towaru lub palety. Dzięki krótkiej zabudowie podestu roboczego operator może ustawić się bliżej palety, co zapewnia wygodniejszą pozycję przy zbieraniu towaru, a tym samym zwiększa wydajność pracy. W kokpicie zastosowano nowoczesne czujniki wymuszające obsługę dwoma rękami.

  Również w wózkach EK-X firma STILL stosuje przyszłościową technologię sterowania OPTISPEED. Jest to inteligentny program pozwalający automatycznie regulować prędkość jazdy w zależności od aktualnej wysokości podnośnika. Opcjonalnie wózek można wyposażyć w regulację prędkości w zależności od kąta skrętu kół. Technologia OPTISPEED nie tylko chroni operatora, ale także przyspiesza szybkość poruszania się wózka po korytarzach. Dzięki temu znacznie szybsza jest realizacja zamówień, a wydajność pracy w magazynie wyraźnie wzrasta.

  Wydajny, bezobsługowy napęd o napięciu 24 V na prąd zmienny gwarantuje wysoką wydajność. Wykonane z odpornej stali podwozia wózków EK-X dostępne są w dwóch szerokościach. Węższe podwozie (790 mm) można wykorzystywać w mniejszych magazynach. Akumulator może mieć maksymalną pojemność 930 Ah. Bateria wymieniana jest za pomocą dźwigu lub z dowolnej strony przy użyciu stołu rolkowego. Niezużywający się system hamowania z mechanizmem odzyskiwania energii zmniejsza pobór mocy, a podwojony dwukanałowy system sterowania zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

  www.still.pl