Sukcesja i sukces

Bob Vavra

Thomas Jefferson przybył do Francji w roku 1785, gdzie objął stanowisko ambasadora USA, przejmując urząd od Benjamina Franklina. Obejmując swoje nowe obowiązki, Jefferson, choć sam był mężem stanu o świetnej reputacji, miał świadomość popularności, jaką cieszył się wśród Francuzów Franklin. Podczas powitania francuski minister spraw zagranicznych zapytał Jeffersona: „Czy to pan zastąpi dr. Franklina?”

„Proszę pana, jego nikt nie może zastąpić” – odpowiedział Jefferson. – „Ja jestem tylko jego następcą”.

Doskonale wiem, co czuł wtedy Jefferson.

Rick Dunn jest legendą Utrzymania Ruchu i świata przemysłu w USA. Przychodzę tylko jako następca Ricka. Na szczęście dla mnie, dla redakcji Utrzymania Ruchu oraz dla osób, którym Rick służył swoim talentem i mądrością, jego współpraca z czasopismem nie kończy się. Jego artykuły będą nadal pojawiały się na łamach czasopisma i będzie on stanowił część naszej przyszłości.

Parafrazując Jeffersona, mogę powiedzieć, że 31 lat pracy wydawniczej pozwoliło mi zdobyć wiedzę i doświadczenie. Utrzymanie Ruchu stanowi łącze pomiędzy jakże bogatymi zasobami przemysłowej mądrości a ludźmi, którym jest ona potrzebna. Wszyscy zyskujemy na dzieleniu się informacjami i doświadczeniami.

Inżynier, który odnosi sukcesy i znajduje nowe sposoby rozwiązywania problemów, nie zachowuje swoich pomysłów dla siebie. Inżynierowie to społeczność myślicieli, którzy w twórczy sposób rozwiązują problemy. Utrzymanie Ruchu stanowi medium, pozwalające na swobodny przepływ kreatywnych rozwiązań.

Nasze osobiste sukcesy zawodowe wynikają z powodzenia naszej profesji. Gotowość do dzielenia się pomysłami pomaga jednostkom w odnoszeniu sukcesów. Znaczną część tych sukcesów zawdzięczamy innowacjom technologicznym; jeszcze więcej jest wynikiem zdolności i umiejętności inżynierów, którzy skutecznie wdrażają te technologie.

Najbardziej wyjątkowym aspektem mojej pracy jest to, że podpisuję się pod nią moim nazwiskiem. Istnieje niewiele takich zawodów, w których pracownik jest związany z owocami swojej pracy aż tak mocno. Podpisujemy się pod naszymi artykułami dla zapewnienia, że to, co robimy, spełni Państwa oczekiwania i zaspokoi potrzeby.

Nasze działania to proces coraz bardziej interaktywny, dzięki coraz większej popularności elektronicznej transmisji danych. Mamy wiele narzędzi, które pozwalają szybko i skutecznie przekazywać Państwu wiedzę. Jeśli macie Państwo sugestie dotyczące tego, jak możemy dostarczać Wam informacji w jeszcze lepszy sposób, z chęcią ich wysłuchamy. Do dyspozycji mamy druk, Internet, transmisje sieciowe oraz inne projekty specjalne.

Jefferson rozumiał, że mądrość przychodzi z wiekiem. Wiedział również, że sama długowieczność nie wystarczy. To, co osiągnął Franklin we Francji oraz w innych miejscach, było oparte na jakości jego pracy oraz szacunku, jaki wzbudzał wśród tych, z którymi pracował. Chcemy, aby nasza praca wydawnicza przynosiła nie mniejsze rezultaty.

Mój poprzednik pozostawia po sobie długą historię osiągnięć. Jeśli uda mi się zrealizować połowę jego dorobku, będę mógł się nazwać człowiekiem sukcesu.

Bob Vavra,

redaktor naczelny Plant Engineering