System monitorowania stanu online z interfejsem sieci przemysłowych

System monitorowania stanu online z interfejsem sieci przemysłowych

VSE150 to 6-kanałowy system diagnostyczny do analizy czterech dynamicznych sygnałów (np. przyspieszenia) oraz dwóch wejść analogowych. Nowa rodzina VSE15x oferuje różne interfejsy sieci przemysłowych do wymiany danych z PLC. Dzięki temu mierzone wartości mogą być wyświetlane bezpośrednio w układzie sterowania, a monitoring może być doskonale dopasowany do stanów eksploatacyjnych i procesów maszyny.

Kompleksowe monitorowanie stanu maszyn i urządzeń optymalizuje prace konserwacyjne

Wymiana danych z PLC za pomocą sieci przemysłowej
Optymalne monitorowanie stanu i procesów
3 porty Ethernet: oddzielna sieć dla biura i oddzielna dla maszyn
6 kanałów: 4 x dynamiczne (np. przyspieszenie, siła), 2 x analogowe
Duża wewnętrzna pamięć historii z zegarem czasu rzeczywistego

Kompleksowe i elastyczne monitorowanie stanu
VSE150 to 6-kanałowy system diagnostyczny do analizy czterech dynamicznych sygnałów (np. przyspieszenia) oraz dwóch wejść analogowych. Nowa rodzina VSE15x oferuje różne interfejsy sieci przemysłowych do wymiany danych z PLC. Dzięki temu mierzone wartości mogą być wyświetlane bezpośrednio w układzie sterowania, a monitoring może być doskonale dopasowany do stanów eksploatacyjnych i procesów maszyny. W przypadku alarmów zależnych od czasu oprócz magistrali obiektowej do dyspozycji są dodatkowo 2 szybkie cyfrowe wyjścia przełączające (czas reakcji ≤ 1 ms).

Oszczędność kosztów dzięki zredukowaniu czasochłonnego układania i podłączania przewodów
Dzięki bezpośredniemu podłączeniu za pomocą sieci przemysłowej do PLC zmienne pomocnicze (np. prędkość obrotowa, wyzwalanie stanów eksploatacyjnych) oraz alarmy mogą być wysyłane przez magistralę. Powoduje to oszczędność czasu związaną nie tylko z okablowaniem, ale także z przygotowaniem wejść / wyjść PLC.