Testo – Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550

    Testo 550 szybko i precyzyjnie dokonuje pomiaru wysokiego i niskiego ciśnienia, a także kalkuluje temperaturę. Nie ma już potrzeby zmiany węży podczas serwisowania instalacji klimatyzacyjnych. Elektroniczna oprawa zaworowa automatycznie przełącza podgląd wyświetlacza między wartościami wysokiego i niskiego ciśnienia.

    Podczas opróżniania instalacji testo 550 informuje użytkownika o osiągnięciu próżni. Dodatkowo, za pomocą pomiaru ciśnienia w instalacji oraz temperatury otoczenia, umożliwia przeprowadzenie testów szczelności instalacji. Dzięki temu elektroniczna oprawa zaworowa Testo 550 pozwala na przeprowadzenie wszystkich prac związanych z serwisem i konserwacją instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej.

    Dzięki możliwości podłączenia dwóch zewnętrznych sond temperatury, testo 550 jednocześnie kalkuluje temperaturę przegrzania i dochłodzenia w czasie rzeczywistym. Do tego celu można zastosować np. dostarczane w zestawie z Testo 550 sondy zaciskowe do pomiarów na rurach. W prosty sposób można je zamocować na rurze, uzyskując precyzyjne pomiary temperatury jej powierzchni.

    www.testo.com.pl