TRILUX Mirona Fit – minimalne rozmiary, maksymalna moc

  Mirona Fit, nowe rozwiązanie w ofercie firmy TRILUX Polska, zoptymalizowano pod kątem zastosowania w wysokich obiektach przemysłowych. Oprawa charakteryzuje się dużym strumieniem świetlnym oraz długą żywotnością, pozwalając znacząco ograniczyć koszty energii i serwisowania.

  Oprawa Mirona Fit, nowość w przemysłowej ofercie TRILUX Polska, ma trwałość sięgającą 50 000 roboczogodzin – nie tylko w optymalnych warunkach laboratorium, ale także w wysokich temperaturach, które nie sprzyjają pracy diod. Z testów producenta wynika, że gdy minie okres żywotności, lampa emituje strumień świetlny co najmniej na poziomie 80% początkowej wartości – nawet jeśli stale funkcjonowała w otoczeniu o temperaturze 45, a w przypadku niektórych wersji, nawet 70°C.

  Dostępne warianty rozsyłów opraw: wąski (T), szeroki (B) i wąsko-szeroki (TB) umożliwiają wykorzystanie produktów tej linii zarówno w rozległych halach, w wąskich alejkach, jak i w obiektach dużej wysokości.

  Natężenie światła lepsze niż u konkurencji

  W porównaniu z konkurencją Mirona Fit ma wyjątkowo wysoką wartość strumienia świetlnego – sięgającą 52 000 lm. Dzięki ponadprzeciętnym osiągom w tym zakresie rozwiązanie zapewnia duże natężenie światła, a w procesie modernizacji może zastąpić dwa inne urządzenia, co ułatwia prace serwisowe i znacząco obniża ich koszt. Lampa w wariancie o maksymalnym strumieniu świetlnym waży przy tym zaledwie 13 kg.

  Mirona Fit jest w pełni kompatybilna z układami sensorów i systemami zarządzania oświetleniem, takimi jak TRILUX LiveLink. Opcjonalnie może być wyposażona również w czujnik obecności lub światła dziennego. Dzięki temu energia elektryczna nie marnuje się, jeśli pomieszczenia nie są chwilowo używane albo dobrze oświetlone światłem dziennym (w ilościach wystarczających do spełnienia wymagań normatywnych).

  Oświetlenie dla przemysłu spożywczego i odporne na uderzenia

  Dzięki zgodności z atestem HACCP oprawę można stosować w przemyśle spożywczym, a ze względu na stopień odporności mechanicznej IK08 – w miejscach narażonych na uderzenia. Dodatkową zaletą rozwiązania jest możliwość montażu w gotowych listwach, w formie linii świetlnej.

  Dostępna na życzenie wersja w technologii CLO (Constant Light Output) przez cały czas działania zapewnia światło zgodne z zadanymi na samym początku parametrami, bez strat charakterystycznych dla opraw niskiej jakości. Zmniejsza to pobór mocy i ogranicza zużycie energii, co przekłada się na niższy koszt użytkowania instalacji.

  Parametry techniczne lamp Mirona Fit:

  • Strumień świetlny: 10 000 lm (72W), 13 000 lm (93 W), 20 000 lm (143W), 26 000 lm (186 W), 40 000 lm (286W), 52 000 lm (372 W)
  • Skuteczność świetlna: 140 lm/W
  • Odzwierciedlenie barw / Temperatura barwowa: 840 (Ra 80-89, 4000 K)

  Autor: TRILUX Polska