Ulmer – Profilowe siłowniki ECO ISO 6431 – VDMA 24562

    Nowa seria siłowników ECO 1383 – 1385, odpowiadająca konstrukcyjnie siłownikom Pneumaksa 1319 – 1321, oraz serii 1380 „CLEAN POWER”, jest zbudowana w nowej technologii pozwalającej znacznie obniżyć koszty produkcji i jednocześnie sprzedaży.

    Dna oraz pewne części tych siłowników są wykonane z termoplastycznego materiału PA66, który dodatkowo pokryty jest włóknem szklanym. Materiał ten charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i elastycznością. Pozostałe części tych siłowników są wykonane z: profil siłownika – odlew ze specjalnie utwardzanego aluminium, tłoczysko – z chromowanej stali C43 lub stali nierdzewnej AISI 303. Siłowniki te mogą pracować w bardzo trudnych warunkach, mogą być wystawione na działanie wysokich temperatur (ponad 70oC); nie muszą być smarowane.

    Poza tym seria ta jest lżejsza od dotychczas stosowanych siłowników i tańsza o ponad 15%, nie tracąc nic na żywotności tych elementów. Siłowniki te mogą być dostarczone w średnicach od 32 mm do 100 mm, ze skokiem wymaganym przez klienta, w wersji magnetycznej i standartowej w bardzo krótkim terminie. W drugiej połowie firma wprowadzi również na polski rynek siłowniki o mniejszych średnicach wykonane z PA66.

    www.ulmerpolska.pl