VIA Technologies – VIA VESA PC do montażu na wyświetlaczach

  Firma VIA Technologies wprowadza na rynek nowy komputer standardu VESA – VIA vmpc vm7700, który podłącza się do standardowego ekranu. Dzięki temu możliwe jest skonfigurowanie systemów takich jak inteligentne wyświetlacze alfanumeryczne (stosowane np. w halach firm produkcyjnych i usługowych), ekrany do kiosków informacyjnych i handlowych. Urządzenie zajmuje mało miejsca i jest elastyczną, efektywną kosztowo alternatywą dla tradycyjnych, panelowych komputerów PC.

  VIA vmpc vm7700 może współpracować z różnymi typami wyświetlaczy – od małych, biurkowych ekranów LCD po duże płaskie wyświetlacze prezentacyjne. Oparty jest na standardzie Video Electronics Standards Association (VESA) i umożliwia prostą instalację za wybranym panelem. Otwory montażowe przechodzące na wylot umożliwiają przymocowanie VIA vm7700 do ekranu lub zamontowanie na ścianie lub pod biurkiem. Funkcja obsługi dwóch monitorów rozszerza zakres zastosowań urządzenia.

  Pasywnie chłodzony (bez wentylatora) model z procesorem VIA C7 1,0 GHz VIA C7 lub wersja VIA Eden ULV 1,5 GHz wraz z energooszczędnym chipsetem VIA CX700M2 charakteryzują się poborem mocy zaledwie 12 W i temperaturą roboczą 45ºC, co jest niezbędne do komputerów montowanych na wyświetlaczach.

  VIA vm7700 pasuje do ekranów VESA z elementami montażowymi w układzie 100×100 mm; dostępne są również adaptery do mniejszych ekranów i innych układów montażowych przewidzianych w normie VESA.

  Komputer VIA vm7700 może być wyposażony w system operacyjny Microsoft Windows XP, XPe i CE lub Linux.

  www.via.com.tw