W Sosnowcu powstaje największa w Europie fabryka kolektorów słonecznych

  300 tys. kolektorów słonecznych rocznie będzie wytwarzała w Sosnowcu, w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, spółka WATT! Powstaje tam jedna z największych w Europie hal produkcyjnych.

  WATT, spółka z siedzibą w Piekarach Śląskich, to w stu procentach polski kapitał i rodzima myśl techniczna. To także najszybciej rozwijająca się firma w branży odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz już jeden z największych producentów technologii solarnej w Europie.

  W ciągu 12 lat działalności Watt zaprojektował i stworzył własne rozwiązania, które wyznaczają nowe kierunki rozwoju dla całej branży. Właściciel firmy, Sebastian Paszek, wyjaśniał, że pomysł na interes był prosty. Wejść na rynek z urządzeniami wysokiej jakości i o niewygórowanej cenie. I udało się! Obecnie nowoczesna fabryka Watt znajduje się w Piekarach Śl.

  W Sosnowcu, w obrębie Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej KSSE , powstaje obecnie jedna z największych w Europie hal produkcyjnych. Będzie miała ogromną powierzchnię ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych. Tyle, co cztery boiska piłkarskie! Koszt inwestycji przekracza 50 mln złotych. Inwestycja w Sosnowcu, warta 50 mln złotych jest współfinansowana (w 40 procentach) przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju za pośrednictwem PARP.

  – W nowej fabryce Watt będą produkowane kolektory na rynek Polski i rynki zagraniczne. Z automatycznej linii do produkcji kolektorów płaskich schodzić będzie aż 2500 m kw. kolektorów dziennie – wyjaśnia Sebastian Musioł, specjalista ds. marketingu w Watt.

  Nad rozwojem systemów solarnych pracować będzie rozbudowany Dział Badań i Rozwoju. Zgodnie z filozofią firmy Watt inwestycja spełnia wszelkie wymogi ochrony środowiska naturalnego. Dzięki nowej inwestycji tereny zdegradowanej strefy poprzemysłowej uzyskają nowy przyjazny kształt.