Nowy Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland

    Fabryka Toyoty w Wałbrzychu ogłosiła powołanie z dniem 1 kwietnia 2010 roku na stanowisko Prezesa Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. (TMMP) Pana Carla Klemma.  Pan Carl Klemm zastąpił na tym stanowisku Pana Kenji Manabe, który po zakończeniu pracy w TMMP powraca do pracy w Toyota Motor Corporation w Japonii.

    Pan Carl Klemm jest absolwentem Wydziału Inżynierii Uniwersytetu w Luton (Wlk.Brytania). Pracę w koncernie Toyoty rozpoczął w 1990 roku w Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd. (TMUK) na stanowisku General Managera odpowiedzialnego za Dział Jakości. W roku 1995 został powołany na stanowisko General Managera Produkcji, a w 2001 roku został awansowany na Dyrektora Produkcji.  W 2003 roku objął stanowisko Dyrektora Działu Jakości. W czerwcu 2004 roku Pan Karl Klemm został mianowany na Dyrektora Administracji Fabryki Silników, a rok później został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Zarządzającego Fabryki Silników.

    W swoim dotychczasowej pracy Pan Klemm był odpowiedzialny za praktyczne wdrożenie Toyota Production System oraz filozofii lean manufacturing (szczupłej produkcji), w celu osiągnięcia jakości wbudowanej w proces produkcyjny, a co za tym idzie produkowania samochodów i silników, które spełniają wysokie oczekiwania klientów.  

    W 2008 roku, za osiągnięcia w przemyśle motoryzacyjnym oraz za pracę na rzecz lokalnej społeczności, Pan Carl Klemm został uhonorowany przez Królową Elżbietę II tytułem Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego (Member of British Empire). To w tym czasie  zarządzana przez niego fabryka w Deeside przeżywała okres dynamicznego rozwoju a sam Pan Carl Klemm był zaangażowany w zbiórki charytatywne, w ramach których zebrano ponad 750 tysięcy funtów na rzecz organizacji działającej na rzecz zapobiegania przemocy wobec dzieci.

    “Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem w TMMP była energia i zaangażowanie pracowników na rzecz  osiągania coraz lepszych wyników każdego dnia” – powiedział Pan Carl Klemm podczas swojego pierwszego spotkania z pracownikami wałbrzyskiej fabryki Toyoty. „Moim osobistym celem jest rozwój lokalnych kadr na rzecz osiągnięcia przez TMMP pełnej samodzielności” – dodał nowy prezes TMMP.