Wielofunkcyjny komputer mobilny Motorola MC55

  Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola zaprezentował komputer mobilny MC55. Jest to najnowszy, najmniejszy i najlżejszy model z oferowanej przez producenta grupy urządzeń typu EDA (Enterprise Digital Assistant – cyfrowy asystent korporacyjny). MC55 zaprojektowano z myślą o mobilnych pracownikach, działających zarówno na terenie firm, jak i poza nimi. Urządzenie łączy funkcje telefonu komórkowego, dwukierunkowego radia, skanera kodów kreskowych, aparatu cyfrowego i komputera mobilnego w niewielkiej i lekkiej obudowie.

  MC55 jest najmniejszym komputerem mobilnym Motoroli, wyposażonym w 3,5-calowy wyświetlacz oraz pełną klawiaturę, która gwarantuje wygodną obsługę. Model ma specjalną obudowę skorupową chroniącą urządzenie przed niebezpieczeństwami codziennego użytkowania.

  MC55 umożliwia komunikację bezprzewodową w sieciach rozległych GSM/GPRS/EDGE, oferując usługi głosowe i transmisję danych. Zapewnia w ten sposób przepływ informacji niezbędnych do sprawnego podejmowania decyzji. Szereg funkcji, takich jak zintegrowany moduł GPS, pozwala wykorzystać model do wielu zastosowań w czasie rzeczywistym, bazujących na lokalizacji użytkownika. MC55 dostępny jest w dwóch wersjach. Model MC5590 wyposażony jest w interfejsy bezprzewodowe 802.11a/b/g LAN (WLAN) oraz Bluetooth i przeznaczony dla osób pracujących zwykle w budynkach (np. magazynach).  Wersja MC5574 ma moduł bezprzewodowej łączności WAN (WWAN), WLAN oraz Bluetooth. Modele MC5590 i MC5574 oferują także usługi VoIP i mechanizm Push-To-Talk, a także możliwość instalacji programowych klientów telefonii i integracji z zainstalowanymi centralami telefonicznymi IP.

  W połączeniu z rozwiązaniem Total Enterprise Access and Mobility (TEAM) Express, Motorola MC55 pozwala zwiększyć skuteczność operacyjną i wydajność użytkowników. TEAM Express umożliwia połączenia typu Push-To-Talk między MC55 a innymi korporacyjnymi urządzeniami mobilnymi, w tym bezprzewodowym skanerem kodów kreskowych Motorola CA50 z funkcją VoIP, wysokiej klasy komputerem mobilnym 3G MC75, smartfonami TEAM VoWLAN oraz dwukierunkowymi radiami Motorola. Rozwiązanie to wykorzystuje istniejącą infrastrukturę WLAN i nie wymaga serwera. Dzięki temu stanowi szybką i łatwą ścieżkę do podstawowej komunikacji głosowej w obrębie przedsiębiorstwa, przy wykorzystaniu różnych urządzeń.

  Model MC55 bazuje na procesorze Marvell XScale PXA270 520 MHZ i systemie operacyjnym Microsoft Windows Mobile 6.1. Dzięki temu gwarantuje kompatybilność z istniejącą infrastrukturą firmową, większy poziom bezpieczeństwa, elastyczność w tworzeniu oprogramowania oraz usprawnioną komunikację mobilną. Komputer ma jednowymiarowy skaner laserowy i dwumiarowy czytnik obrazu. Jako opcja dostępny jest aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli z funkcją autofokusu.

  www.motorola.com/mc55