RAPORT: Druk 3D w przemyśle
Masowa produkcja wielu elementów według jednego schematu – żaden problem. Dlatego druk 3D znajduje zastosowanie w wielu gałęziach: motoryzacji, lotnictwie, medycynie, kolejnictwie, odlewnictwie i wielu innych, w zależności od zapotrzebowania na konkretne elementy, części. Świetnie sprawdza się w produkcji rozmaitych modeli testowych i produkcji małoseryjnej. Stanowi też proces tak zautomatyzowany, że daje znaczną oszczędność pracy, czasu i pieniędzy.
Ewolucja monitorowania stanu w utrzymaniu ruchu
Blisko 30 lat temu zaczęto w Polsce wprowadzać bardziej zaawansowane systemy nadzoru stanu technicznego maszyn w obszarach O&G oraz energetyki. To zaawansowanie sprowadzało się do (i) stosowania bardziej kompletnego (odpowiadającego światowym standardom w zakresie wymagań co do minimum) zestawu wykorzystywanych czujników wraz z systemem monitorowania i zabezpieczeń oraz (ii) wykorzystywania równolegle do sprzętowych systemów nadzoru stanu technicznego także systemów akwizycji danych diagnostycznych…
Oprogramowanie modelujące produkty i procesy przemysłowe oraz technologia uczenia maszynowego zwiększają wydajność produkcji
Postępy w zautomatyzowanym przetwarzaniu danych i algorytmach uczenia maszynowego zwiększają wartość modeli i symulacji produktów oraz procesów przemysłowych.
Przemysłowa analiza danych od krawędzi sieci do biura przedsiębiorstwa
Przemysłowe firmy produkcyjne wykorzystują obecnie sterowniki brzegowe oraz przemysłowe komputery PC (IPC) do wykonywania analizy danych najpierw na krawędzi sieci w fabryce, a potem w biurze przedsiębiorstwa, zamiast w odwrotnej kolejności.
Uszkodzenia sprężarek śrubowych cz. 1
W literaturze opisanych jest wiele przyczyn prowadzących do uszkodzenia agregatów sprężarek wykorzystywanych w systemach schładzania. Celem niniejszej publikacji jest przegląd uszkodzeń, które mogą wystąpić w czasie użytkowania sprężarek śrubowych. Świadomość potencjalnych uszkodzeń jest punktem wyjścia do podjęcia decyzji na okoliczność celowości stosowania systemu monitorowania stanu technicznego i stopnia jego zaawansowania. W tym celu mogą być wykorzystywane różne techniki pomiarowe.