AutoID – ABBYY FineReader 7 – nowa wersja programu, nowe możliwości

  Żmudne przepisywanie dokumentów drukowanych to już historia. Obecnie praca ta wykonywana jest za pomocą skanera płaskiego i programu OCR (optyczne ropoznawanie tekstu).

  Na polskim rynku dostępne są 2 wersje programu: FineReader 7 Professional Edition oraz FineReader 7 Corporate Edition. Program jest w pełni spolonizowany. Posiada wbudowane 34 słowniki, rozpoznaje 177 języków w tym język polski. Rozpoznany tekst można zapisać w wielu formatach, m.in. doc, pdf, xls, html, rtf.

  FineReader doskonale rozpoznaje teksty nawet o słabej jakości oraz doku-menty na kolorowym tle. Istotną właści-wością jest zachowanie oryginalnego ukła-du elementów na dokumencie, takich jak tabele, tekst w kolumnach, obrazki, rozmiar czcionek itp. Obok dokumentów zeska-nowanych program rozpoznaje pliki pdf.

  Wersja FineReader 7 Corporate Edition dedykowana jest do instytucji, średnich i dużych przedsiębiorstw. Posiada wszystkie funkcje wersji 7 Professional Edition, a dodatkowo pracuje w sieci. Corporate Edition obsługuje wszystkie najważniejsze metody instalacji z serwera na stacjach roboczych, współpracuje także z urządzeniami wielofunkcyjnymi (faks, drukarka, kopiarka, skaner) oraz umożliwia otwieranie i rozpoznawanie zeskanowanych obrazów z dowolnego miejsca w sieci, a nawet z serwera FTP.

  Podsumowując, ABBYY FineReader jest przygotowany z myślą o tych, którzy szybko i precyzyjnie chcą zamienić tekst drukowany na jego postać elektroniczną, przy niewielkim nakładzie sił i kosztów. Dokument rozpoznany za pomocą FineReadera w pełni odzwierciedla oryginał, dzięki czemu nie ma potrzeby spędzania cennego czasu na formatowaniu strony.

  www.finereader.pl