Comitronic – Elektromagnetyczne wyłączniki bezpieczeństwa

    Firma Comitronic wprowadza na rynek rozwiązanie do zabezpieczania maszyn niebezpiecznych – Super Magnet. Produkt o niewielkich rozmiarach i wysokiej szczelności (IP65) oparto na nowej koncepcji (większa tolerancja na niewspółosiowość drzwi oraz zerowy promień działania). Super Magnet wyposażony jest w elektromagnes dostępny w dwóch wersjach: do blokowania beznapięciowego – docisk o sile 30 DaN (30 kG) – i do blokowania pod napięciem – docisk o sile 50 DaN (50 kG).

    Wersje te mogą mieć różne zastosowania, np. wersja z blokowaniem beznapięciowym – do zabezpieczania maszyn o niewielkiej obudowie (Super Magnet może sterować otwieraniem drzwi na koniec cyklu pracy maszyny po podłączeniu do systemu przekaźnika czasowego), wersja blokowania pod napięciem – do kontroli zamknięcia drzwi w obiektach publicznych.

    Dostępne są również modele bezkontaktowych wyłączników bezpieczeństwa ze zintegrowanym kodem. Kodowany wyłącznik z systemem ACOTOM®2 (przy współpracy z modułami bezpieczeństwa AWAX) zapewnia 4. kategorię bezpieczeństwa zgodnie z Europejską Normą EN954-1. Gdy wyłączniki połączone są w szereg, osiągana jest 3. kategoria bezpieczeństwa. Wszystkie modele są wyposażone w złącze M12 oraz diodę LED sygnalizującą stan styków pomocniczych.

    www.comitronic.com