Derco Sp. z o.o. – Taśmy i łańcuchy płytkowe do przenośników

    Firma DERCO Sp. z o.o. oferuje systemy transportujące, linie sortujące, pojedyncze przenośniki a także różnego rodzaju akcesoria do przenośników, t.j. taśmy i łańcuchy transportujące płytkowe, standardowe, siatkowe, elektrobębny i inne.

    Szczególnie polecamy nasze taśmy i łańcuchy płytkowe, wciąż jeszcze mało znane w Polsce. Podstawową zaletą taśm i łańcuchów modułowych jest możliwość ich skręcania. Ta cecha umożliwia konstruowanie przenośników o dowolnych kształtach (skręcających w płaszczyznach poziomych i pionowych). Dzięki temu możliwe jest zastąpienie systemu złożonego z kilku przenośników tradycyjnych jednym, który posiada szereg zakrętów. Jest to najważniejsza, ale nie jedyna cecha wyróżniająca taśmy i łańcuchy płytkowe od tradycyjnych systemów transportujących. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Do podstawowych należą tworzywa sztuczne i stal. Dobór materiału decyduje o różnych cechach, takich jak wytrzymałość na rozerwanie, ścieralność, współczynnik tarcia i wytrzymałość temperaturowa.

    Gama rodzajów taśm i łańcuchów modułowych jest bardzo bogata. Niektóre mogą zakręcać na bardzo małym promieniu (np. 200 mm). Inne z kolei mogą się przewijać na rolce, której średnica wynosi zaledwie 19mm. Pozwala to na konstruowanie systemów, na których towary o małych wymiarach przechodzą z łatwością z jednego przenośnika na drugi. Modułowa konstrukcja umożliwia dowolne przedłużanie i skracanie taśmy oraz dołączanie różnych dodatkowych elementów, takich jak progi czy ograniczniki boczne. Elementy te mogą być dodawane bezpośrednio przez użytkownika. Nie trzeba również stosować elementów naprowadzających, często niezbędnych w przenośnikach z taśmą tradycyjną. Dodatkowo użytkownik może we własnym zakresie, w kilka sekund, dokonać samodzielnego łączenia i rozłączania takiej taśmy.

    www.derco.com.pl