ELESA – Dźwignia mimośrodowa z regulacją siły zacisku LAC-R

    Bazując się na zasadzie działania dźwigni do mocowania siodełka rowerowego firma ELESA stworzyła nowy produkt: mimośrodową dźwignię zaciskową LAC-R wyposażoną w specjalną radełkowaną nakrętkę regulacyjną. Rozwiązanie takie daje zarówno możliwość regulacji siły zacisku, jak i swobodę w obracaniu dźwignią (możliwość przestawienia dźwigni do żądanej pozycji).

    Lekko zakrzywiona rękojeść i kształt jej końca dodają dźwigni stylowego wyglądu oraz oferują ergonomiczny, bezpieczny i wygodny chwyt.

    Ramię dźwigni oraz korpus z zamontowaną nakrętką regulacyjną i tuleją łączącą, wykonane są ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu PA. Gwarantuje to odpowiednią sztywność i wytrzymałość całego układu. Wtopka z nagwintowanym otworem ( lub gwintowanym trzpieniem) wykonana jest z ocynkowanej stali.

    Dźwignia LAC-R posiada ramię o długości 80mm i jest dostosowana do połączeń (otwór lub trzpień) z gwintem M8. Wersja LAC, bez nakrętki regulacyjnej jest dostępna w takim samym zakresie wymiarów.