Enitra Sp. z o.o. – TranSpir — Rewelacja Nowoczesna spirala transportująca

    TranSpir, czyli spirala transportująca, skonstruowana przez firmę Enitra Sp. z o.o., to nowoczesne rozwiązanie we współczesnych systemach transportowych używanych jako element linii produkcyjnej. TranSpir przeznaczony jest głównie do przemysłu spożywczego, gdzie zastosowane są bezpieczne higieniczne (neutralne dla transportowanej żywności), lekkie i łatwe do czyszczenia i konserwacji taśmy modularne z tworzyw sztucznych. Zastosowania przenośnika spiralnego są bardzo różne. TranSpir sprawdza się w chłodnictwie przy zamrażaniu lub chłodzeniu gorących produktów, ogrzewaniu, dojrzewaniu, osączaniu z wody, transporcie wznoszącym oraz opadającym, zajmującym niewielkie powierzchnie. Produkty transportowane są za pomocą taśmy z tworzywa sztucznego, która krąży w systemie zamkniętym.

    Przenośnik TranSpir, wykonany przez firmę Enitra na 4,5 m2 i przy wysokości niespełna 1,7 m, ma zabudowane 34 mb taśmy! Inne zalety w porównaniu z dotychczasowymi odpowiednikami to między innymi mniejsza masa i poziom hałasu, mniejszy współczynnik tarcia pomiędzy taśmą modularną a listwą prowadzącą. Ważną zaletą jest to, że produkty nie przyklejają się oraz nie przymarzają do taśmy modularnej. Dzięki modularnej budowie taśmy montaż, prace konserwacyjne oraz naprawy są wykonywane przy minimalnym czasie postoju, bez skomplikowanych narzędzi, a dzięki „otwartej” budowie umożliwiają bezproblemowe mycie i czyszczenie samej taśmy i kół, wałów i innych elementów konstrukcji. Modułowa budowa taśmy daje także możliwość łatwej wymiany nawet pojedynczego modułu, dzięki czemu eksploatacja taśmy modularnej jest bardzo tania.

    Biorąc pod uwagę wszystkie zalety z całą pewnością przenośnik TranSpir jest doskonałym rozwiązaniem przy niektórych zastosowaniach w linii produkcyjnej przemysłu spożywczego!

    www.enitra.com.pl