FARO – FARO rozszerza asortyment rozmiarów i możliwości ramion pomiarowych FaroArm

  Firma FARO, producent przenośnych, wspomaganych komputerowo urządzeń pomiarowych i związanego z nimi oprogramowania, rozszerzyła asortyment rozmiarów i możliwości ramion pomiarowych FaroArm z linii Quantum, Platinum i Fusion.

  Ramiona pomiarowe popularnej linii Quantum FaroArm będą dostępne w długościach 1,8 m (6 stóp), 2,4 m (8 stóp), 3,0 m (10 stóp) i 3,7 m (12 stóp), osiągając przy tym nawet o 30% wyższą precyzję w porównaniu z poprzednią linią Platinum FaroArm. Dodatkowe rozmiary oraz wysoka dokładność sięgająca 16 µm (0,016 mm) sprawiają, że urządzenia Quantum FaroArm są idealne do zadań kontrolnych, badań i inżynierii wstecznej szerokiego wachlarza precyzyjnych części wytwarzanych w przemyśle lotniczym, samochodowym, maszynowym i w innych branżach wymagających najwyższego poziomu dokładności przenośnych urządzeń pomiarowych.

  Ramiona pomiarowe z linii Platinum FaroArm otrzymały nowy wygląd zewnętrzny zbliżający je pod tym względem do linii Quantum i Fusion. Ponadto ramiona pomiarowe z serii Platinum i Fusion wyposażono w możliwość komunikacji z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej Bluetooth, która od początku była dostępna w urządzeniach z linii Quantum. Dzięki temu użytkownicy mogą przetwarzać cyfrowo i przesyłać dane pomiarowe na odległość do 10 m – nawet przez ściany – bez potrzeby użycia kabli.

  W typowych zastosowaniach ramion pomiarowych FaroArm Bluethooth jest bardziej odpowiednią technologią niż Wi-Fi. Umożliwia on szybszą konfigurację, zapewnia dłuższą żywotność baterii i niższe zużycie energii – powiedział Orlando Perez, dyrektor techniczny ds. produktów.

  Kolejną ważną funkcją dodaną do całej linii jest tryb uśpienia, który automatycznie wyłącza urządzenie w celu zaoszczędzenia energii i wydłużenia czasu eksploatacji podzespołów – dodał Umesh Cooduvalli, dyrektor ds. produktów.

  www.faro.com/poland