Firma RS Components oferuje nową serię kamer termowizyjnych marki Fluke przeznaczonych do konserwacji urządzeń

Łatwe w użyciu, inteligentne kamery termowizyjne Fluke Professional zapewniają zaawansowaną gamę funkcji wyświetlania umożliwiającą lokalizację i diagnostykę miejsc o podwyższonej temperaturze

Firma RS Components (RS) globalnego wielokanałowego dystrybutora, ogłosiła wprowadzenie do oferty serii kamer termowizyjnych Fluke Professional zapewniających wyraźny i szczegółowy obraz, który ułatwia inżynierom i technikom zajmującym się konserwacją lokalizację miejsc o podwyższonej temperaturze oraz diagnozowanie problemów w instalacjach elektrycznych.

Seria ta obejmuje cztery modele urządzeń: Ti300 PRO, Ti400 PRO, Ti450 PRO oraz flagowy model Ti480 PRO. Umożliwiające pomiar temperatury do 1200°C kamery oferują szeroką gamę funkcji wyświetlania oraz wyposażone są w ekran dotykowy LCD i platformę programową Fluke Connect®, która pozwala na łatwe monitorowanie urządzeń. Klienci zyskują też oszczędność czasu i zwiększenie niezawodności danych dotyczących konserwacji dzięki bezprzewodowej synchronizacji pomiarów — platforma Fluke Connect umożliwia technikom optymalizację obrazu, wykonywanie analiz i generowanie dostosowanych raportów, które można eksportować do usługi przechowywania danych w chmurze Fluke Connect.

Kamery oferują bardziej intuicyjny interfejs wizualny oraz udoskonalony, przetestowany przez użytkowników ekran dotykowy. Umożliwiają podświetlanie obszarów, których temperatura wykracza poza zdefiniowany zakres prawidłowy, i generowanie alarmów. Urządzenia z serii PRO mają także większą czułość w przypadku wizualizacji różnic temperatury, na przykład współczynnik NETD (Noise Equivalent Temperature Difference) dla urządzeń Ti450 PRO wynosi poniżej 0,025°C przy 30°C.

Wszystkie cztery modele z serii PRO oferują standardowo doskonałą jakość obrazu oraz funkcję automatycznego ogniskowania LaserSharp®, natomiast modele Ti400 i Ti480 udostępniają dodatkowo funkcję ogniskowania MultiSharp opracowaną przez firmę Fluke. Parametry wyświetlania urządzeń: rozdzielczość przestrzenna od 1,75 mRad do 0,93 mRad, rozdzielczość wyświetlania od 240 × 180 do 1280 × 960 dla modelu Ti480 (tryb „SuperResolution”), pole widzenia 24° w poziomie i 17° w pionie dla trzech modeli i 34° × 24° dla modelu Ti480.

Każdy z modeli wyposażony jest w standardowy obiektyw do podczerwieni oraz: zasilacz sieciowy AC i ładowarkę akumulatorów, dwa akumulatory litowo-jonowe, kable HDMI i USB, kartę micro-SD o pojemności 4 GB. Serię uzupełniają: obiektyw szerokokątny, makroobiektyw oraz teleobiektywy 2x i 4x, które pozwalają na bardziej szczegółową rejestrację przy różnej odległości od badanego obiektu. Dostępne są też inne akcesoria, takie jak zestaw słuchawkowy Bluetooth, mocowanie do statywu czy dodatkowy akumulator inteligentny z ładowarką.

Kamery termowizyjne z serii Fluke PRO są obecnie dostępne w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.