WIDIA wprowadza system wymiennych frezów M8065HD do obróbki zgrubnej

Frezy na płytki wymienne M8065HD zapewniają niezawodne usuwanie metalu podczas ciężkich operacji frezowania czołowego.

Nowa platforma oferuje krótszy czas ustawczy i mniejsze koszty inwestycji dzięki możliwości wykorzystania jednego narzędzia do wielu operacji frezowania stali i żeliwa

Firma WIDIA ogłasza wprowadzenie na rynek nowej platformy platformy frezów na płytki wymienne M8065HD do obróbki stali i żeliwa. Zaprojektowane z ośmioma krawędziami tnącymi na płytce skrawającej i bardzo szerokimi rowkami wiórowymi, charakteryzują się one dużą głębokością skrawania, jednocześnie zapewniając dużą szybkość usuwania metalu podczas frezowania czołowego.

“Frezowanie czołowe jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji podczas obróbki, dlatego zaprojektowaliśmy wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające naszym klientom znacznie większą szybkość usuwania metalu przy obróbce stali i żeliwa,” powiedziała Christine Schneider, starszy menedżer ds. produktów globalnych z firmy WIDIA. “M8065HD stanowi gotowe rozwiązanie dla klientów z sektora inżynierii, energetyki i motoryzacji, chcących ograniczyć zapasy narzędzi do frezowania czołowego i zwiększyć szybkość obróbki.”

Dla frezów M8065HD z kątem przystawienia 65ᵒ dostępne są płytki o grubości 6,35mm w trzech gatunkach, charakteryzujące się uniwersalną geometrią. Gatunek WP35CM jest przeznaczony do wszystkich rodzajów stali, podczas gdy WK15CM, przeznaczony do materiałów żeliwnych Dla frezów M8065HD z kątem przystawienia 65ᵒ dostępne są płytki o grubości 6,35mm w trzech gatunkach, charakteryzujące się uniwersalną geometrią. Uniwersalny gatunek WU20PM może być stosowany do obróbki stali, stali nierdzewnej i stopów wysokotemperaturowych zarówno w warunkach suchych, jak i mokrych.

Wszystkie płytek zaprojektowano z krawędzią dogładzającą wiper 2,37 mm, aby zapewnić największą niezawodność i najlepsze wykończenie powierzchni. Te kluczowe cechy konstrukcyjne w połączeniu z płytkami o ośmiu krawędziach skrawających, umożliwiają klientom skrócenie ogólnego czasu ustawczego maszyny i kosztów magazynowania poprzez wykorzystanie jednego narzędzia do wielu operacji.

Frezy na płytki wymienne M8065HD są dostępne w wersjach o dziewięciu średnicach metrycznych od 50 mm do 315 mm z jedną geometrią płytek. Zamówienia na korpusy M8065HD i płytki, a także inne narzędzia skrawające firmy WIDIA można składać za pośrednictwem autoryzowanych partnerów dystrybucyjnych.


WIDIA