Ganter – Trzpienie ustalające mocowane za pomocą spawania

  Firma Ganter rozszerzyła gamę oferowanych trzpieni ustalających o trzpienie mocowane za pomocą spawania. Do wyboru przez Klientów oferowane są dwa warianty: GN 607.4  bez pozycji „odwiedzionej” oraz GN 607.5, trzpień ustalający z pozycją „odwiedzioną”.

  Nowe trzpienie zostały skonstruowane specjalnie z myślą o mocowaniach wykorzystywanych w zamkniętych profilach kwadratowych lub w przypadku cienkich ścianek, w których nie można wykonać gwintu.

  Korpus nowego trzpienia wykonany jest ze stali oksydowanej na czarno, spawalnej. Trzpień wysuwny jest szlifowany i został wykonany ze stali hartowanej.

  Na szczycie trzpienia umiejscowiony jest czarny grzybek służący za uchwyt.  Grzybek wykonany jest z wysokoudarowego technopolimeru na bazie poliamidu ( PA ). Mocuje się go po operacji zgrzewania, wewnątrz korpusu trzpienia, przy pomocy plastikowego młotka. W ten sposób można uniknąć uszkodzenia grzybka podczas spawania.

  Trzpienie ustalające z grupy GN 607 odznaczają się niewielkimi rozmiarami, co umożliwia wykonanie operacji pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni. Trzpień ustalający GN 607.5 z pozycją „odwiedziony” daje dodatkową możliwość blokowania swojej pozycji w położeniu odciągniętym. Odpowiednie wycięcie w korpusie, które blokuje główkę po przekręceniu jej o 90°, gwarantuje, że trzpień samoczynnie nie  powróci do swojej pozycji roboczej.

  Więcej informacji na temat tych produktów można znaleźć na stronie producenta: www.ganter-griff.com

  Pełny zakres trzpieni ustalających oferowanych przez Elesa+Ganter można obejrzeć na stronie : www.elesa-ganter.pl