SCHUNK – Wieloosiowy inteligentny system manipulacyjny UNIPLACE

  Oferta firmy SCHUNK została wzbogacona o wieloosiowy system manipulacyjny z zintegrowanym sterowaniem UNIPLACE. Oferowane są 2 systemy: trójosiowy PP2300 oraz wyposażony dodatkowo w oś obrotową PP2400. Dzięki wysokiej precyzji i niskiej emisji hałasu, UNIPLACE nadaje się idealnie do zadań laboratoryjnych, takich jak pipetowanie, transport probówek, czy mieszanie reagentów, jak również do dozowania i nakładania kleju w przemyśle tworzyw sztucznych oraz zadań montażowych w mechanice precyzyjnej.

  Maksymalne obciążenie systemu trójosiowego wynosi 5 kg, czteroosiowego – 3,5 kg. Przy wymiarach podstawowych 1260 x 754 mm , oba warianty obsługują przestrzeń roboczą 1000 x 400 x 240 mm i osiągają maksymalną prędkość 1 m/s przy przyspieszeniu 3m/s2.

  Maksymalny kąt obrotu osi uchylno-obrotowej systemu PP2400 wynosi ± 2700, co pozwala na jego wielostronne wykorzystanie, m.in. zastosowanie w laboratorium do przelewania płynów. Otwór przelotowy o średnicy 25 mm umożliwia przeprowadzenie okablowania lub światłowodów do komponentów zamontowanych w czołowej części systemu. Opcją dodatkową w może być również zamontowanie monitorujących  systemów wizyjnych. Zintegrowane przeprowadzenie mediów umożliwia proste podłączenie komponentów, takich jak dozowniki, chwytaki czy ssawki.

  Stopień ochrony uszczelnienia prowadnic systemu UNIPLACE wynosi IP 51, a gładkie powierzchnie zewnętrzne zamkniętej obudowy można łatwo utrzymać w czystości. Całe okablowanie osi X i Y zostało przeprowadzone wenątrz systemu, dzięki czemu można go zastosować w pomieszczeniach czystych.

  UNIPLACE jest oferowany jako kompletny system gotowy do użytku.Układ sterowania jest zintegrowany i, w przeciwieństwie do podbnych rozwiązań, nie wymaga szafy sterowniczej ani dodatkowych połączeń z innymi komponentami, dzięki czemu cały system manipulacyjny zajmuje minimalną powierzchnię i może być zamontowany na stole laboratoryjnym. Wpływa to na znaczne skrócenie czasu jego uruchomienia i obniżenie kosztów, gdyż UNIPLACE jest tańszy niż system zbudowany z pojedynczych komponentów.

  Układ sterujący zarządza nie tylko osiami, do których jest dedykowany, ale również dodatkowymi komponentami, np. chwytakami czy dozownikami. Zawiera 8 cyfrowych wejść i 16 wyjść, co umożliwia realizację najróżniejszych zadań. Możliwe jest np. chwytanie szkiełek podstawkowych lub zintegrowanie z systemem zapory świetlnej. Wejścia i wyjścia umożliwiają również podłączenie systemów wizyjnych, monitorujących stan i położenie obiektów.

  UNIPLACE może działać jako samodzielny system lub element większej jednostki. Połączenie z innymi systemami manipulacyjnymi umożliwiają interfejsy Ethernet lub RS-232. Za pośrednictwem Ethernet system może być programowany z dowolnego komputera, co daje użytkownikowi możliwość zdalnego sterowania i administrowania. Do programowania sterowania zastosowane zostały narzędzia bazujące na Visual Basic. Utworzone programy mogą zostać zapisane w wewnętrznęj pamięci UNIPLACE. Dzięki temu integratorzy systemów mają możliwość przekazania swim klientom do dyspozycji całej biblioteki oprogramowania. UNIPLACE jest systemem uczącym się. Proste ruchy mogą być ustawiane ręcznie, a po krótkiej chwili system jest gotowy do pracy.

  www.pl.schunk.com