GT-530 – inteligentny kontroler z sygnalizacją alarmów poprzez SM

    Oferta produktów ICP DAS w ofercie JM elektronik rozszerzyła się o łatwy w użyciu i nie wymagający umiejętności programowania przemysłowy kontroler GT-530 z sygnalizacją stanów alarmowych poprzez SMS.

    Urządzenie wyposażone jest w 10 wejść cyfrowych (w tym 6 licznikowych) z możliwością monitorowania oraz raportowania poprzez SMS, 2 wyjścia cyfrowe, które mogą być aktywowane poprzez trigger lub SMS (umożliwiają zdalną kontrolę i uruchamianie oświetlenia, ogrzewaczy, pomp, czujników itd.) oraz dwa porty RS232 służące do konfiguracji wszelkich ustawień i alarmów z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania oraz komunikacji z kontrolerami PAC, sterownikami PLC czy innymi urządzeniami sterującymi.

    Kontroler GT-530 wyposażony jest w trójzakresowy moduł GSM/GPRS 900/1800/1900 MHz, 32-bitowy procesor ARM7 72MHz, 32KB pamięci SRAM, 512KB pamięci Flash, układy RTC oraz Watchdog. Urządzenie przystosowane jest do zasilania napięciem z zakresu +10 VDC ~ +30 VDC podłączanym do zacisków śrubowych oraz z baterii Li-ion 600 mAh umożliwiającej podtrzymanie zasilania GT-530 do 36 godzin. Nie bez znaczenia jest także fabryczne przystosowanie urządzenia do pracy w temperaturach -25 °C ~ +55 °C oraz do montażu na szynie DIN.

    ICP DAS GT-530 idealnie nadaje się do aplikacji związanych ze zdalną kontrolą procesów przemysłowych,  z nadzorem nad automatami do gier czy maszynami wendingowymi, z automatyką budynkową i bezpieczeństwem w obiektach użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych oraz zarządzaniem energią elektryczną i monitoringiem istotnego w przemyśle parametru jak temperatura.