Saia PCD3.M2330 Wide Area Controllers – sterowniki z wbudowaną komunikacją GSM/GPRS

  PCD3.M2330 WAC to najnowsze sterowniki w kompaktowej rodzinie SaiaPCD3. Tym, co je wyróżnia, jest połączenie technologii webowej i IT, właściwych dla wszystkich sterowników Saia, z możliwością zdalnej komunikacji. Niewielkich rozmiarów urządzenia oferują potężne możliwości komunikacyjne i funkcjonalne, stanowiąc jedyne w swoim rodzaju połączenie modemu GSM/GPRS ze sterownikiem PLC.

  PCD3.WAC wyposażone są w moduł komunikacyjny wykorzystujący technologie GSM/GPRS, (wkrótce do oferty dołączą także wersje z modemami PSTN oraz ISDN). Sterowniki mają wbudowane interfejsy USB, Ethernet i RS 485. Są wyposażone w gniazdo na kartę pamięci SD i zintegrowane We/Wy, których liczbę można zwiększać za pomocą kasety rozszerzenia.

  PCD3.WAC znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba sterowania, monitorowania lub przesyłania pomiarów, gdzie stany urządzeń czy systemów są nieustannie śledzone i raportowane oraz tam, gdzie konieczne są zdalne działanie i dostęp. Przykładowe aplikacje, w których doskonale odnajdują się nowe sterowniki to rozległe systemy zarządzania energią, rozproszone obiekty gospodarki wodnej, instalacje paneli solarnych i energii wiatrowej czy choćby proste funkcje alarmowania i raportowania w automatyce budynkowej.

  Możliwości sterowników PCD3.WAC są znacznie szersze niż klasycznych stacji RTU (Remote Terminal Unit), które realizują wyłącznie zadania monitorowania alarmów i rejestrowania danych. PCD3.WAC oferują poza tego typu możliwościami także zaawansowane funkcje sterowania. W tym samym czasie mogą realizować różne zadania, jednocześnie pracować jako stacje RTU i sterowniki w przemysłowych systemach automatyki.

  Sterowniki PCD3.WAC umożliwiają wysyłanie SMS-ów i e-maili (także z załącznikami) poprzez sieć GSM/GPRS. Urządzenia z lokalnymi We/Wy oferują przesyłanie wiadomości, stanów czy alarmów do systemów nadrzędnych SCADA lub poprzez SMS-y i e-maile do użytkowników aplikacji. Dzięki wbudowanym serwerom Web i FTP zdalne stacje są łatwo dostępne za pomocą Internetu lub Intranetu. Zintegrowany Web-serwer pozwala na zdalny dostęp do sterowników poprzez przeglądarkę internetową.

  www.sabur.com.pl