Parasolid V21 – Siemens PLM Software

  Siemens PLM Software wypuscił na rynek oprogramowanie Parasolid w wersji 21.0 (V21) – najnowszej wersji  modelera 3D. Parasolid V21 oferuje szereg udoskonaleń w szerokim spektrum funkcjonalności, stanowiących krok naprzód w sferze możliwości i wydajności modelowania.

  Udoskonalenia te pozwalają na stworzenie ponad 350 wiodących produktów inżynierskich z dziedziny projektowania i analizy wytrzymałościowej dla użytkowników końcowych:  

  • operacje lokalne – wprowadzono wiele udoskonaleń, które pozwalają na zwiększenie liczby zmian podczas lokalnych edycji geometrii. Na przykład dodano opcje, dzięki którym możliwe jest automatyczne sygnalizowanie żądanego działania podczas interakcji obiektów takich, jak na przykład otwory i zgrubienia w wyniku lokalnej edycji.
  • udoskonalone tworzenie powierzchni – rozszerzono tworzenie złożonych arkuszy i powierzchni oraz możliwości manipulacji. Na przykład użytkownicy mogą wykonywać operacje wyciągnięcia po ścieżce przy udoskonalonej kontroli obrotu oraz bardziej złożonych konfiguracjach krzywych prowadzących. Ponadto użytkownicy mogą wykonywać operacje wyciągnięcia przez przekroje pomiędzy profilami jednocześnie je obracając.
  • wsparcie aplikacji – dodano nowy mechanizm diagnostyczny, a narzędzia, które wspierały pracę programistów w śledzeniu tworzenia, edycji i usuwania obiektów zostały zmodyfikowane i zapewniają wsparcie w złożonych algorytmach cofania zmian i cofnięcia ostatniego polecenia.

  Więcej informacji na stronie: www.plm.automation.siemens.com