Phoenix Contact – Zasilacze zwiększające możliwości systemu dzięki technologii SFB

    Zasilacze z rodziny Quint Power firmy Phoenix Contact  bazują obecnie na technologii SFB (selective fuse breaking technology). Aby standardowe wyłączniki nadmiarowe można było wyzwolić magnetycznie, a więc szybko, zasilacze muszą być w stanie dostarczać w krótkim czasie wielokrotność prądu znamionowego. Dzięki SFB Technology po raz pierwszy dysponujemy taką rezerwą. Jest to sześciokrotność prądu znamionowego przez 12ms, która pozwala selektywnie wyłączyć  obwód, gdzie wystąpiło zwarcie.

    Dzięki ciągłej kontroli napięcia i prądu wyjściowego krytyczne stany robocze są wizualizowane i zgłaszane do sterownika. Podczas gdy zasilacz działa bezbłędnie, funkcja monitorowania  prewencyjnego  rozpoznaje stany krytyczne podłączonych obwodów. Pozwala to na rozpoznanie i wyeliminowanie błędów zanim wystąpią ich poważniejsze skutki.

    Zasilacze Quint Power są dostępne w  jedno i trój fazowej wersji, z wyjściem prądowym 3,5, 5, 10 i 20A. Napięcie wyjściowe jest regulowane od 18 do 29,5V DC. Zasilacze są odpowiednie do użycia w każdym zakątku świata i sektorach przemysłowych, m.in. dzięki swej funkcjonalności, międzynarodowym certyfikatom i zakresowi temperatury od -25 do +70° C. Dodatkowo niezawodność pracy zasilacza zapewniona jest przez zdolność wytrzymania wysokiego napięcia do 300 V AC. W przypadku jeśli jedna faza na wejściu trójfazowego zasilacza zostanie uszkodzona, zasilacz bezustannie dostarcza pełną moc na wyjściu. Wąska obudowa od 32 do 90 mm pozwala zaoszczędzić miejsce na szynie montażowej.