piINLINE™ – nowe energooszczędne, wielostopniowe eżektory próżniowe Piab

  piINLINE™ jest nową serią liniowych eżektorów próżniowych firmy Piab opartych o technologię COAX®. Produkty te są bardzo dobrze dostosowane do automatycznego przenoszenia komponentów w przemyśle elektronicznym, produktów plastikowych i metalowych oraz operacji typu „podnieś–połóż” w robotyce oraz mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane są eżektory próżniowe o dużym przepływie podciśnienia do zapewnienia pewnego chwytania, podnoszenia i przemieszczania przedmiotów. Główną korzyścią z ich stosowania jest to, że do zasilania wykorzystywane jest sprężone powietrze o niskim ciśnieniu – dostarczają maksymalną wydajność próżni już przy ciśnieniu zasilania 0,18MPa. Nowa seria eżektorów toleruje pył i włókna, a więc działa niezawodnie w aplikacjach obsługi kartonów oraz materiałów charakteryzujących się znacznym przeciekami powietrza (np.: w przemyśle opakowaniowym). Zastosowanie piINLINE™ zwiększa produktywność, redukuje koszty energii oraz polepsza środowisko pracy. Najmniejszy model Micro wykorzystuje średnio 50% mniej energii niż w przypadku porównywalnych produktów, co oznacza znacznie mniejsze zużycie energii i mniejszą emisję dwutlenku węgla. Poziom hałasu jest również niższy, co stwarza lepsze środowisko pracy.

  Eżektory piINLINE™ dostępne są w trzech rozmiarach: Midi, Mini oraz Micro z możliwością wyboru trzech specjalnych opcji, aby zapewnić optymalną wydajność i umożliwić konkretne zastosowanie:

  • Xi – Najlepszy przepływ próżni, z ostateczną poprawą efektywności próżni wynoszącą około 95% dla głębokich poziomów podciśnienia. Najlepiej współpracuje z gładkimi materiałami, takimi jak: szkło, tworzywa sztuczne i jest szczególnie przydatny w przemyśle metalowym i tworzyw sztucznych, gdzie elementy są trudne do chwytania.
  • Si – Duże przepływy przy niskim i średnim poziomie podciśnienia. Zalecane do zastosowań, w których wycieki są istotnym czynnikiem utrudniającym przenoszenie.
  • Pi (lub najmniejsze modele Bi) – Niskie ciśnienie zasilania 0.18-0.3MPa sprawia, że nadaje się do stosowania w fabrykach w których występuje relatywnie niskie lub fluktuujące ciśnienie zasilania.

  W normalnych warunkach pracy średni model z serii piINLINE™ – Mini, dzięki niskim kosztom energii zwróci się już po trzech miesiącach, podczas gdy czas zwrotu nakładów na inne modele mogą być krótsze niż sześć miesięcy.

  Więcej informacji na naszych stronach: www.piab.com.