TOP 5 artykułów maja

Inteligentniejsze oświetlenie dla jaśniejszej przyszłości

Zrównoważony rozwój był kiedyś czymś na uboczu. „Miło mieć”, jeśli Państwo chcą. Dziś jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest zrównoważony rozwój dla każdej branży. Oświetlenie może wydawać się stosunkowo niewielką kwestią, gdy mówimy o zrównoważonym rozwoju, ale można poczynić ogromne oszczędności. Korzystając z najnowszych technologii, organizacje mogą wykorzystać bezpieczniejsze, bardziej niezawodne i znacznie bardziej wydajne rozwiązania oświetleniowe, które poprawiają środowisko pracy. Wykorzystanie diod LED do oświetlenia jest czymś, co większość z nas ma już w swoich domach, ale wyjątkowe wyzwania związane z instalacjami naftowymi i gazowymi wymagają zupełnie innego podejścia.

5 najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa elektrycznego na hali produkcyjnej

Elektryczność jest jednym z wielu zagrożeń bezpieczeństwa w zakładzie. Jest ona wszechobecna i niemal każdy ma do niej dostęp, w związku z czym zagrożenia mogą być szeroko zakrojone, a czasem nawet bagatelizowane. W końcu bez elektryczności zakład nie może działać. Obecność energii elektrycznej stanowi jednak zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Obalamy pięć mitów na temat predykcyjnego utrzymania ruchu

Sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML) mają wpływ na każdą branżę i coraz więcej firm zaczyna inwestować w tę rewolucyjną technologię. Według raportu McKinsey, wskaźniki adopcji wzrosły z 20 do 50% w latach 2017-2022. Widząc korzyści płynące ze sztucznej inteligencji dla innych firm, wielu producentów chce zobaczyć, jakie korzyści może ona przynieść ich fabrykom.

Najważniejsze trendy w ochronie przed zagrożeniami i bezpieczeństwie

O trendach w ochronie przed zagrożeniami i bezpieczeństwie rozmawiamy z Jeanie Downs, kierowniczką ds. środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa, Hitachi Global Air Power US, LLC, Michigan City, Indiana oraz Zackiem Mitchellem, zastępcą kierownika ds. bezpieczeństwa korporacyjnego, Stellar, Jacksonville, Floryda.

Jakie są perspektywy automatyzacji podstacji elektroenergetycznych w Europie?

Sektor energetyczny przechodzi znaczącą transformację od scentralizowanego wytwarzania energii do wytwarzania rozproszonego. Zmiana ta wymaga bardziej elastycznej i dynamicznej sieci, która może dostosować się do zmieniających się wzorców wytwarzania i zapotrzebowania. W tym kontekście automatyzacja podstacji staje się kluczowym elementem w przejściu na bardziej zrównoważony system energetyczny.